Cilt Bakımı

Cilt bakımı yapmak ve cilt bakımı yaparken uygun olan malzemeleri kullanmak için öncelikle cilt tipine karar verilmelidir. Merkezimizde cilt bakımı, akne bakımı, leke bakımı, sivilce bakımı yapılmakta

Cilt Bakımı

Cilt Bakımınane kadar geç başlanır ise, o kadar doğru olacak; cildi şimdiden alıştırmayalım fikri de ne yazık ki var. Ancak bunun hiç de doğru bir fikir olmadığını söylemek isteriz.

Zamanında yapılacak çok küçük cilt bakımlarıyla yaşayabileceğimiz pek çok cilt probleminin önüne geçmemiz mümkün.

cilt bakımı

Şöyle sıralayabiliriz;

Ergenlik dönemlerinde gerek kız, gerekse erkek çoçuklarının sebum salgısının fazla olması nedeniyle başlayan ciltteki yağlanma, olağan bir durum gibi görülüyor olmasıyla peş peşe şu sorunlar yaşanır.

  • Yağlanma dengeye sokulmadığı için ciltte aşırı parlama

  • Akabinde önce genişleyen gözenekler ardından siyah noktaların gözenekleri yuva bilmesi.

  • Siyah noktalarla yarışa girmiş pütür pütür nerdeyse tüm çene kemiğini, yanaklarımızı kaplayan yağ butoncukları.

  • Bunlardan kurtulmayı başaramayışımızın ardından cilt altına kök salan iltihaplı sivilcelerimiz.

  • Bizi doktor doktor gezdirirken gerektiği şekilde yapamadığımız cilt temizliği bizi sivilcelerimize mahkum olduğumuzu düşündürür.

  • OYSA Kİ, ÇÖZÜMÜ; işinin ehli cilt bakımı uzmanlarından destek alıp tüm bu problemlerden kolaylıkla kurtulmakta. 

  • cilt bakımı
    Gençlik dönemindeki cilt problemlerimizi çözmüş olduğumuzu varsaysak da  yeniden ihmal etmemizle ve biraz yaş almaya başladıkça yüzümüzde o sağlıklı, gergin, parlak ve  diri görüntünün solmaya başladığını gördükçe kimimiz utanıp; bunun normal olduğunu düşünüp kabullenmeye çalışırken kimimizde hayal satıcılarının gazabına uğrayabiliriz. Oysaki yaş almaya başladıkça, aşağıda belirttiklerimi yaptığımızda; her zaman mutlu gülen bir yüzle sıkça samimi iltifatlarla karşılaşabiliriz.

Evde çoktan, alışkanlık haline getirdiğimiz günlük ve haftalık cilt  bakımlarımızın ve her sıkıştığımızda güvenerek çekinmeden başvurabileceğimiz bir cilt bakım uzmanı,, güzellik uzmanımız olması.

Böylece, uzmanımızın da yönlendirmesiyle zamanla cildimizde azalan collagenin gerek ev ürünleri gerekse profesyonel bakımlarla ve doğru beslenmeyle yerine getirilmesi ile yeniden mutlu bir yüz.

Ve tabi yine yıllar öncesinin aksine ne sürsek nemlendiremediğimiz cildimizin kolaylıkla nemlenmesiyle ince çizgilerimizdeki gözle görülür açılmalar.

Zamanında alacağımız önlemlerle cildimize iyi bir yatırım yaparak pek çok estetik müdahalenin önüne geçebiliriz. Gelişen nano teknolojik derma kozmetik ürünlerle hızlıca tatmin edici güzel sonuçlara kavuşuyor olabilmemiz maddi ve manevi yönden bizi mutlu edecektir.

Ve yine collagen üretimini destekleyerek çizgi ve kırışık açılımını sağlayan  radyofrekans bakımları, yaşa yada kilo kaybına bağlı yüz ovalindeki gevşeme, elastikiyet kaybı ve yüz ödeminin giderilmesi için ultrason dalga yada galvanik akımla yapılan medikal bakımlar la sımsıkı diri ışıl ışıl cildimizle zamanı adeta durdurabilriz.

Hepsi bu kadarda değil aging bakımlar için elimizdeki doneler sayılamayacak kadar fazla. Derma Roller ile yapılan bakımlar, Derma Pen ile yapılan Bakımlar, Kimyasal ve Bitkisel peelingler, HydraFacial ile yapılan bakımlar

Image title


Hemen hemen hepsinde amaç cildin sağlıklı, parlak nemli temiz, aydınlığına kavuşması. Birbirinden farklı bu kadar çok uygulama olması hiç bir zaman birinin diğerinden daha iyi olmasında değil. İşinin ehli bir uzman küçük nüans farklılıklarını yakalayarak en iyi sonucu en kısa nasıl alabileceğini belirler ve hedefe ulaşır.

En başarılı sonuçlar için keyifle çalışmakta olduğumuzu bilmenizi isteriz.

 

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı yapabilmek ve cilt bakımı yaparken uygun olan malzemeleri kullanabilmek için öncelikle cilt tipine karar verilmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Cilt bakımının en temel noktası ve en önemli olan kısmı cildin temizlenmesidir. Cilt temizliği için pek çok farklı markanın ürünleri kullanılabilir fakat eğer doğal bir yöntem ile cilt temizliğinizi tamamlamak istiyorsanız yapmanız gereken şey bir adet limon ve bir adet doğal maden suyuna sahip olmaktır. Öncelikle bu malzemeleri cildinizin çok az bir kısmında denemeniz ve cildinizin reaksiyon verip vermediğine bakmanız gerekmektedir.

cilt bakımı


Doğal Ürünler İle Cilt Bakımı

Image title

Evinizde bulunan limonu ikiye ayırın ve küçük bir kaseye limonu sıkın. Pamuk yardımı ile tampon hareketler ile yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 15 dakika kadar limon suyunun cildinizde kurumasını bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu işlemin ardından cildinizi pamuk ve tampon hareketler yardımı ile soda ile temizleyin. Kullanılan bu malzemelerin antiseptik özelliği olduğu için hem yüzünüzdeki iltihaplı hücreleri temizler hem de gözeneklerinizi sıkılaştırır. Bu da çok daha sağlıklı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmanızı sağlar. Bu işlemler cildinizi fazlası ile kuruttuğu için cildinizin nem dengesini korumanız ve bol bol nemlendirmeniz gerekmektedir.

cilt bakımıcilt bakımı
cilt bakımı
akne bakımı, yüz bakımı