Kıl Tekniği Kaş Kontürü

Kaşlar seyrek, yamuk ya da başka sıkıntılara sahipse bu durum çok can sıkıcı olabiliyor. İşte tam bu noktada kıl tekniği kaş kontürü yardımımıza yetişiyor.

Kıl Tekniği Kaş Kontürü

Kadınlar için kaşlar çok önemlidir. Her ne kadar güzellik ve bakım sektörü genellikle kadınlara yönelik çalışsa da erkekler de bu sektörden yararlanabilirler. Bu da demek oluyor ki aslında kaş sadece kadınlar için değil aynı zaman da erkekler için de önemlidir. Lakin kadınlar dış görünüşüne daha çok önem verdiği için sektörün büyük bir kısmı kadınlara hizmet vermektedir. Bir kaşın şekli aslında o kadar önemli ki insanın yüzündeki ifadeye yön veriyor. Lakin kaşlar seyrek, yamuk ya da başka sıkıntılara sahipse bu durum çok can sıkıcı olabiliyor. İşte tam bu noktada kıl tekniği kaş kontürü yardımımıza yetişiyor.

Kıl Tekniği Nedir?

Kıl tekniği normal kaş kontürünün farklı uygulanış biçimidir aslında. Kıl tekniği kaş kontürü dövme yapmaya yardımcı olan alet benzeri bir alet ile tek kullanımlık çok ince iğneler kullanılarak kaş kılları arasına kıl şeklinde uzun uzun çizgiler çekilerek yapılır. Genellikle halk arasında kaş dövmesi de denilir fakat dövme ile hiçbir alakası yoktur. Dövme yıllarca daha doğrusu ömrün sonuna kadar vücutta kalan bir çalışma iken kaş kontürü en az 2 yıl kalmaktadır. Daha sonrasında rengi açılacaktır. Tekrar yaptırmak istenildiği takdirde yeniden yapılabilmektedir. Tekrar yaptırmak istenmez ise de yaptırılmadan kaşın kendi doğal şekli de kullanılabilmektedir. Ayrıca kıl tekniği kaş kontürü dövmeden farklı olarak üst derinin 1 kat altına yapılmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Kıl tekniği nasıl yapılır konusundan bahsedelim biraz. Nasıl bir alet ile yapıldığını ve tek kullanımlık iğneler kullanıldığını anlatmıştım zaten. Şimdi öncesinde ne yapılır bahsedeyim. Öncelikle gelen kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırmak isteyen kişi ile birlikte bir uzman estetisyen tarafından ortaklaşa bir karar verilerek hem uygulamanın yapılacağı kişinin isteği göz önünde bulundurulur hem de uzman tarafında kişinin yüzüne yakışacak model için bir ön çizim yapılır. Bu ön çizimden sonra uygulama yapılacak kişinin kaş bölgesi temizlenir ve dezenfekte edilir. Zaten çok acı vermeyen bir işlem olmasına rağmen her koşula karşı uygulama yapılacak kişinin kaş bölgesi uyuşturulur ve işlem bu şekilde yapılarak tamamlanır.