Akrilik Tırnak

Protez tırnak uygulaması için akrilik tırnak ve jel tırnak gibi sistemler kullanılmaktadır.

Akrilik Tırnak

Son dönemlerde giderek popülerleşmeye başlamış olan tırnak bakım uygulamalarından, protez tırnak işleminin birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Özellikle günlük yoğunluktan dolayı tırnak bakımına vakit ayırmakta zorlanan ve kalıcı olarak güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen bayanlar tarafından sıklıkla tercihe dilen bu uygulama  için tercih edilen güzellik salonunun kalitesi ve işlem hakkındaki profesyonelliği önemli olmaktadır. Protez tırnak uygulaması için gerekli olan malzeme ve ürünlerin markaları, işlemin uygulanması sırasında kullanılan aparatların hijyeni oldukça önemlidir. Protez tırnak uygulaması için akrilik tırnak ve jel tırnak gibi sistemler kullanılmaktadır.


Akrilik Tırnak Ve Takma Tırnak Farkı
Akrilik Tırnak Ve Takma Tırnak Farkı
Protez tırnak uygulaması kesinlikle kendi tırnağınız üzerine yapıştırılan plastik takma tırnak işleminden farklıdır. İster akrilik ister jel sisteminde olsun tüm tırnak üzerine plastik tırnak yapıştırma işlemi söz konusu değildir. Böylece tırnağınız üzerinde baskı yapan, her an düşecekmiş gibi bir his veren, takma olduğu dışarıdan bakıldığında çok net belli olan, hatta çoğu zaman kötü bir görüntü oluşturan tırnaklar akrilik ve jel sistemleri söz konusu olmaz. Akrilik sistemde, protez tırnaklar tırnağın yarısından başlanarak tırnak yüzeyinize yapıştırılır. Daha sonra tırnak yüzeyini düzgünleştirmek için tırnak üzerine törpü işlemi uygulanır. Tırnağın uç kısmı kendi zevkinize uygun olacak şekilde şekil verilerek törpülenir ve son olarak tırnağın tüm yüzeyine akrilik maddesi dökülür. Bu madde tırnağın parlak, güçlü ve doğal bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.
Akrilik Tırnak Üzerine Oje Sürülebilir mi?
Akrilik Tırnak Üzerine Oje Sürülebilir mi?
Akrilik tırnak protezi sayesinde, akrilik maddesinin altında kalan frenchli kısım her zaman kalıcı olmaktadır. Akrilik tırnağınız üzerine uygulamış olduğunuz herhangi bir oje tırnağınız üzerindeki frenchin bozulmasına neden olmaz. Bu sebeple protez tırnak uygulaması size tırnak bakımı konusunda hatırı sayılır bir özgürlük sağlamaktadır. Akrilik tabakası su geçirmez ve sağlam bir tabaka olduğundan istediğiniz ojeyi sürebilmeniz ve daha sonra bu ojeyi silerek french tırnak görüntüsünü elde edebilmeniz mümkündür.
Akrilik Tırnaklar Zarar Görür mü?
Akrilik Tırnaklar Zarar Görür mü?
Akrilik tırnaklar kırılma, düşme ve sararma gibi durumlar ile karşı karşıya kalmanıza neden olmazlar. Bu sayede günlük ev işlerinizi tırnaklarınıza hiçbir zarar gelmeden halledebilmeniz mümkündür. Protez tırnaklar her açıdan kullanışlı olup düzenli bakım yaptırıldıklarında manikür uygulamasından çok daha ekonomik olmaktadırlar.