Kirpik Perması

Kirpiklerin yarı kalıcı olarak kıvrılması işlemine kirpik perması ismi verilmekte ve bu işlem birçok güzellik salonu tarafından uygulanmaktadır.

kirpik permasıKirpik Perması

Kirpiklerin yarı kalıcı olarak kıvrılması işlemine kirpik perması ismi verilmekte ve bu işlem birçok güzellik salonu tarafından uygulanmaktadır. Yüz bölgesinde gözlerin ön plana çıkmasında oldukça önemli bir yere sahip olan kirpikler, gereğinden fazla düz olduklarından gözlerinizin olduğundan daha küçük görünmesi söz konusu olacaktır. Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek, daha anlamlı ve etkileyici bakışlara sahip olmak için, kirpiklerinize zarar veren kirpik kıvırma aparatları yerine, kirpiklerinizde yaklaşık 2 3 ay boyunca kalıcı olacak kirpik perması yöntemini tercih edebilirsiniz.

Kirpik Perması İçin Uzman Kişileri Tercih Edin
Kirpik Perması İçin Uzman Kişileri Tercih Edin
Kirpik perması işlemi mutlaka işinde uzman bir el tarafından yapılmalıdır. Kirpiklerin perma işleminin uygulanmasından sonra karmakarışık ve birbirine yapışmış bir görüntü içinde olmaması oldukça önemlidir. Uygulamaya estetik açıdan kendi dokunuşunu katabilecek ve aynı zamanda kirpiklerinizin sağlığını koruyabilecek bir kişi tarafından yapılacak işlem uzun bir süre boyunca doğal ve kıvrık kirpiklere sahip olmanızı sağlayacaktır.


Kirpik Bigudisi Seçimi Nasıl Yapılır?
Kirpik Bigudisi Seçimi Nasıl Yapılır?
Kirpik perması uygulaması sırasında öncelikle göz ve kirpik dipleriniz, antiseptik bir solüsyon ile temizlenip kurutulur. Daha sonra kirpik tipinize göre size en uygun olan kirpik bigudisi belirlenir. Bu bigudiler, küçük boy, orta boy ve büyük boy olarak üç gruba ayrılmaktadırlar. Kısa kirpiklerde küçük boy, uzun ve orta uzunluktaki kirpiklerde ise, büyük ve orta boy bigudiler tercihe dilmektedir. Bunun yanında kirpiklerinizin incelik ya da kalınlığı ve sağlık durumları da bigudi tipinin belirlenmesinde etkili olmaktadır.
Kirpik perması nasıl uygulanır?
Kirpik perması nasıl uygulanır?
Kirpik perması uygulayıcısı, kirpik bigudisini, gözünüze bir sabitleyici sürerek yapıştırmaktadır. Bigudi üst göz kapağınızın kirpik diplerinize yakın olan kısmında sabitlendikten sonra kalıcı kirpik kıvırma işlemine başlanmaktadır. Bunun için bigudi üzerine bir miktar şekil verici solüsyon sürülür ve kirpikleriniz tek tek bu bigudi üzerine doğru sarılır. Bigudi üzerindeki kalıcı kıvırma işlemini gerçekleştiren solüsyon sayesinde kirpiklerinize şekilde verilir. Bu işlem yaklaşık olarak 15 20 dakika sürmektedir. Bu işlemden sonra bigudi üzerinde sarılı durumda olan kirpiklerinize sabitleyici solüsyon uygulanır ve yüzünüz bir süre sıcak havlu ile örtülerek hava ile temas engellenir. Daha sonra ıslak bir pamuk yardımıyla kirpikleriniz bigudi ve solüsyonlardan arındırılır ve işlem tamamlanmış olur.