Protez Tırnak

Protez tırnak uygulaması takma tırnak uygulamasından farklı olup tırnaklarınızın yarı kalıcı olarak güçlendirilmesi, bakımı ve uzatılmasını kolayca sağlayabilmektedir. 

Protez Tırnak - Jel Tırnak - Akrilik Tırnak Nedir?
Protez Tırnak - Jel Tırnak - Akrilik Tırnak Nedir?
Tırnak uzatmak son derece meşakkatli, her daim - uykuda bile - dikkat isteyen, devamlı hijyeni sağlayabilmek namına diken üstünde durmamıza sebep olan ve hatta bazılarımız için sağlık sebebiyle imkansız olabilen bir uygulamadır. Burada sayılan ve hatta sayılmayan sebeplerle tırnak uzatamayan kadınların, tırnak yediği için tırnakları biçimsiz görünen erkeklerin ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen her bireyin artık çok kısa sürede sahip olabildiği ve üstelik tırnak yeme alışkanlığı olanların da tedavisinde en etkili çözüm; PROTEZ TIRNAK


Protez tırnak; mekanik olarak tırnakların hasar görmesi, tırnak hastalıklarının oluşması, tırnak kırılması, strese ve alışkanlıklara bağlı olarak tırnak yenmesinden ötürü tırnakların ve dolayısıyla ellerin güzel görüntüsünü engelleyen her türlü durumu ortadan kaldıran, protez tırnak kullanıcısının kendi tırnaklarına hiçbir zararı olmayan, kişinin tercihine göre kalıcı oje ile birlikte veya ojesiz, uzun veya kısa, ele veya ayağa uygulanabilen, havuz ve denizde kullanılabilen, kişinin günlük aktivitelerine hiçbir engel oluşturmaksızın yaşam kalitesini düşürmeyen hatta aksine kişiye özgüven kazandırarak mutlu eden bir uygulamadır.


Proztez tırnak uygulaması doğru merkezde kaliteli malzeme ve yüksek ekspertiz ile yapıldığında tırnağın uzama süresine bağlı olarak beş altı haftaya kadar kullanılabilir ve dip kısımlarda tırnağın uzamasına bağlı oluşan boşluğun tamalanması yani protez tırnak bakımı yapılması ile her daim kullanılabilir. Yurt dışında protez tırnak kullanımı Türkiye'ye nazaran çok daha yoğun ve yaygındır. Ülkemizde 25 yıl kadar önce kullanılmaya başlayan protez tırnağın medikal amaçlarla veya bakım amacıyla kullanılması özellikle son 15 yıldır çok yaygındır.


Protez Tırnak - Akrilik Tırnak - Jel Tırnak Farkı
Protez Tırnak - Akrilik Tırnak - Jel Tırnak Farkı
Protez tırnak, akrilik tırnak, jel tırnak gibi kullanilan malzemeye bağlı olarak farklı isimlerle bilinse de aslında her durumda yapılan aynı işlemdir. Yalnızca kullanılan malzeme farklı olup tırnak kalitesine hiçbir etkisi yoktur. Akrilik tirnak malzemesi olan akrilik suyunun ağır bir kokusu vardır ve bu kokuya bazı kişilerin alerjisi olabilir o nedenle akrilik tırnak kullanımı sınırlıdır.
Erkeklerde Protez Tırnak Kullanımı
Erkeklerde Protez Tırnak Kullanımı
Protez tırnak ya da gel tırnak yalnızca kadınlar tarafından değil aynı zamanda erkekler tarafından da tırnak yeme tedavilerinde ve mantarlı el ya da ayak tırnaklarına estetik görünüm kazandırmak amaçlı olarak kullanilmaktadir. Kişinin güzel el ve ayak tırnaklarına sahip olmasını sağlarken aynı zamanda mantar ve bakteri kontaminasyonundan da koruma sağlar. Yaralanma veya mantar enfeksiyonu sebebiyle eksik tırnakların yeniden oluşturulması amacıyla da kullanılabilir. Protez tırnak uygulaması batık tırnakların tedavisinde de kullanılır.