Shelach

Shelach yani kalıcı oje uygulaması olarak bilinen tırnak bakımı uygulaması, hem haftalar boyunca bozulmayan ojelere hem de uzun vadede kullanıldığında son

Shelach

Bayanların tırnak bakımlarıyla ilgili en büyük problemlerinden biri olan güçsüz tırnaklar, ne yazı kimi zaman genetik nedenler ile kimi zaman ise beslenme yetersizlikleri nedeniyle, uzun dönemlik tedavi gerektiren sorunlar arasında yer almaktadırlar. Tırnakların çizgili olması, tırnaklar üzerindeki beyaz lekeler, tırnakların kat kat soyulması ya da çabucak kırılması gibi durumlar beslenme yetersizliklerinden kaynaklanabilmekle birlikte, bu oluşumların sebebi genetik yatkınlıklardan da kaynaklanabilmektedir. Son teknoloji tırnak bakımı uygulamaları sayesinde, zayıf ve güçsüz tırnaklara sahip bayanların yarı kalıcı olacak biçimde bakımlı, parlak ve güçlü tırnaklara sahip olabilmeleri mümkün olabilmektedir. Shelach yani kalıcı oje uygulaması olarak bilinen tırnak bakımı uygulaması, hem haftalar boyunca bozulmayan ojelere hem de uzun vadede kullanıldığında son derece sağlıklı tırnaklara sahip olmanızı sağlamaktadır.

Shelach Oje  Tırnaklara Nasıl Uygulanır?

Shelach uygulaması, herkes tarafından bilinen ve son dönemlerde fazlaca tercih edilmeye başlanmış olan protez tırnak uygulamasında kullanılan dayanıklılık jel ile gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamada tırnaklar manikürlenmekte ve tırnak derilerinden arındırılmaktadır. Bu sayede kalıcı ojenizin çok daha hoş bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Daha sonra tırnaklarınız istediğiniz gibi renklendirilmekte hatta bu uygulamada profesyonel dokunuşlar ile desenli tırnaklara sahip olabilmeniz de mümkün olabilmektedir. Son olarak tırnaklarınız, cila ve koruyucu görevi gören cila kaplanması işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun için jel maddesi tırnaklarınız üzerine sürülür ve ışın sisteminden geçirilerek dondurulur. Jel maddesi hava ile kurumadığından kalıcı oje uygulamasını evde yapabilmeniz mümkün değildir.

Shelash Oje Tırnaklarınızı Güçlendirebilir mi?

Shelash işlemi, daha önce de belirtildiği gibi uzun vadede tercih edildiğinde tırnaklarınızın daha güçlü bir yapıya kavuşmasını sağlayabilmektedir. Jel madde içerisindeki güçlendirici maddeler tırnak yapınıza işledikçe, daha kalın, daha parlak, kolay kırılmayan ve rengi kolay kolay değişmeyen tırnaklara kavuşmanız sağlanmaktadır. Kalıcı ojenizi kendi evinizde aseton yardımıyla silmeniz söz konusu olamayacağından dolayı, ojenizi ancak uygulama yerinde sildirebilmeniz mümkündür.  Shelach sildirme işlemi yerine, tırnaklarınıza dip dolgusu işlemi de yapılabilmektedir. Bu sırada tırnak uçlarınız düzeltilmekte işlem bir süre daha kalıcı hale getirilmektedir.