İpek Kirpik

İpek kirpikler, ipek maddesinden yapılma olduklarından yapay ve sert bir görünüm oluşturmazlar ve kendi kirpikleriniz ile bütünleşmiş doğal bir görünüm verirler.

Gözler kalbin aynasıdır

Yalan nedir, bilmez onlar

Siyah, mavi, yeşil olsun

Aşkı inkar etmez onlar

dizelerinde geçen kalbin aynası gözleri ön plana çıkartmak, bakışlara mana kazandırmak için artık gerçek ipek malzemeden imal edilen, uzun, kıvrık ve sık kirpiklere kavuşmamızı sağlayan üstelik bunu tamamen doğal bir görüntü ile sunan yöntem; ipek kirpik.

İPEK KİRPİK NEDİR?

Gözlerin ve güzelliğin tamamlayıcısı, gözlerimizin koruyucusu kirpiklerimizin çeşitli hastalıklar sebebiyle, yanlış kozmetik malzemelerin yoğun ve uzun süre kullanımı nedeniyle, yetersiz beslenme ve eksik vitamin alımı sonucunda veya yaşın ilerlemesi sonucunda dökülmesi sebebiyle, kendi kirpiklerimizin arasına saf ipekten imal edilen kirpiklerin tek tek yerleştirilmesi suretiyle gerçekleşen kirpik gürleştirme ve güçlendirme işlemidir. İpek kirpik, kişinin göz yapısı, ihtiyaç ve beklentilerine göre güzellik uzmanının tecrübesi neticesinde uygulanır ve kısa - seyrek görünümü engeller. İpek kirpik uygulamasından beklenen verimi alabilmek için, muhakkak uygulamayı yaptıracak kişinin göz yapısına uygun şekil ve boyutta kirpik tercih edilmesi gerekir. Yani standart bir ipek kirpik formunun her göze uygulanması söz konusu olamaz.

İPEK KİRPİK ZARARLI MI?

Asırlar boyunca zenginliğin ve zerafetin göstergesi kabul edilen, uğruna savaşlar yapılan ipeğin saf halinden imal edilen ipek kirpik hem son derece yumuşak hem de hafiftir. Gerçek kirpiklerin arasına tek tek yerleştirilmek suretiyle eklendiği için de mevcut kirpiklerimize hiçbir zarar vermediği gibi aksine kirpiklere yapılan makyaja ve maskaraya ihtiyacı ortadan kaldırdığı için kendi kirpiklerimizin de dinlenmesini ve rahatlamasını sağlamaktadır. Gerçek ipek malzemeden imal edilen ipek kirpik uygulamasının hiçbir zararı bulunmamaktadır.

İPEK KİRPİK UYGULAMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Göz gibi son derece hassas bir organ üzerinde işlem yapılacağı için ipek kirpik uygulamasını gerçekleştirecek uzmanın işinin ehli, tecrübeli, gerekli mesleki eğitimleri almış ve estetik bakış açısına sahip olması zaruridir. Göz ve yüz yapısına uygun olarak farklı boyut, ton, kalınlık ve formdaki ipek kirpiğin tercih edilmesi gerektiği için uygulamayı gerçekleştirecek personelin kişi için en uygun formu seçmesi gerekmektedir. Biz Doruk Güzellik olarak, Bakırköy'de 35 yıldır faaliyet gösteren bir güzellik salonu olarak ipek kirpik uygulamasını çıktığı gün itibarıyla uygulamanın ve her yeni trendi takip etmenin bie sağladığı özgüven ile uygulama yapıyoruz.

İPEK KİRPİK HAKKINDA SORULAR

Hamilelikte ipek kirpik kullanılır mı? sorusu da çokça merak edilen ve araştırılan bir konudur. Doruk Güzellik olarak; ipek kirpik uygulamasında kullanmış olduğumuz özel yapıştırıcı ve diğer materyaller hipo alergenic malzemelerden üretilmiş olup Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve hamile kişilerin ipek kirpik uygulamasından faydalanmalarının önünde hiçbir engel bulunmamaktadır. Hatta hamile iken makyaj yapmak istemeyen ve rimel, maskaraya maruz kalmaktan çekinen bayanlar, kirpiklerde bu malzemelere ihtiyaç duymaksızın güzel bir görüntü sağlayan ipek kirpiği özellikle tercih etmektedir.

Protez kirpik, volume lashes (volüm leş) kirpik, kirpik kaynağı, rus ipek kirpik, 3D kirpik ve ipek kirpik farklarının ne olduğu da merak edilen bir diğer sorudur. Bu sayılanlar farklı isimlerle de adlandirilan ipek kirpik uygulamalarında aslinda yapılan işlem aynıdır ve ipek kirpik uygulamasıdır. Ancak yıllar içinde ipek kirpik uygulamasına alışan bayanların tercihleri naturel kirpikten 2D kirpiğe, 2D ipek kirpikten 3D kirpiğe derken 9D ye kadar volume kirpik ve mega volume ipek kirpik sekline dönüşmüştür. Bütün bunlar ipek malzemeden çok, hipoalergenic özel yapıştırıcı kullanarak kirpiğin talep doğrultusunda yoğunlaştırılması işlemidir. Çoğunlukla misafirimizin talebi ve uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın, göz yapısının analizine göre gözün ve yüzün ifadesine olumlu yansıtacak kirpik tasarımının uygulanacak  kirpiklerin  kıvrım açilarını, uzunluk sıralaması ve yoğunluğuna birlikte karar vermektedir. Bu arada kullanılan malzemelerin kalitesi ve uygulamayı gerçekleştiren uzmanın bilgi ve tecrübesi uygulamanın dayanıklılığımı etkileyen en önemli faktörlerdir.

İpek kirpik havuzda kullanılır mı, ipek kirpik denizde kullanılır mı, ipek kirpik terleme ve ağlamadan ötürü tahrip ve tahriş olur mu gibi sorular da uygulama öncesi akıllara gelmektedir. İpek kirpiğin denizde, havuzda ve hatta hamamda dahi kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Ağlama veya terleme neticesinde ipek kirpiğin tahrip olması da söz konusu değildir. Yalnızca ipek kirpik üzerinde bir kozmetik ürünü kullanılacaksa su bazlı olmasına dikkat edilmelidir.

İpek kirpik uygulaması doğru uzman tarafından yapılır ve doğru / klinik testlerden geçmiş onaylı malzemeler kullanılırsa asla kaşıntı ve batma yapmaz, kendi kirpiğinizin doğallığında kullanım imkanı sunar.

İpek Kirpik uygulamasından Doruk Güzellik tecrübesi ile faydalanmak veya aklınızdaki diğer sorulara yanıt almak için hemen 0533 320 94 28 numaralı telefonumuzdan arayın, bilgi alın ve randevu oluşturun!

Hacimli ve dolgun kirpikler, etkileyici bakışlar.


İncecik, yumuşacık, varlığını neredeyse hissettirmeyecek, ağırlık yapmayan ipek kirpikler istediğini
İncecik, yumuşacık, varlığını neredeyse hissettirmeyecek, ağırlık yapmayan ipek kirpikler istediğini