İpek Kirpik

İpek kirpikler, ipek maddesinden yapılma olduklarından yapay ve sert bir görünüm oluşturmazlar ve kendi kirpikleriniz ile bütünleşmiş doğal bir görünüm verirler.

İpek Kirpik

İpek kirpik uygulaması sayesinde doğuştan uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmamak bir sorun olmaktan çıkmış bulunmaktadır. Sadece uzman kişiler ya da güzellik merkezleri tarafından yapılması gereken bu uygulama isteyen herkes tarafından tercih edilebilmektedir.  İpek kirpik uygulamasının diğer isimleri; protez kirpik, volume lashes (volüm les) kirpik, kirpik kaynağı, rus ipek kirpik ve 3D kirpik olarak bilinmektedir. Bu isimlendirmelerin birbirinden farklı bulunmayıp farklı güzellik merkezleri tarafından farklı uygulama isimleri tercih edilebilmektedir. Özellikle makyaj yapmaktan ve maskaranın kirpiklerine zarar verdiğini düşünen bayanlar tarafından sıklıkla tercihe dilen bu uygulama son dönemlerde hayli popüler hale gelmiş ve ortaya birçok ipek kirpik uygulayıcısı çıkmıştır. Ancak ipek kirpik uygulama işlemi yapan tüm merkezler güvenilir olmayıp, göz gibi önemli bir organ ile yakından alakalı bu işlem konusunda çok titiz davranılması tavsiye edilmektedir.

Yüz bölgesindeki en belirgin yapı olan gözlerin ön plana çıkması, kirpiklerin görünümü ile yakından alakalı olan bir durumdur. Hacimli, dolgun ve uzun kirpikler yüze farklı ve güzel bir anlam kazandırmakta ve bakışları derinleştirmektedir. Ancak doğuştan uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak herkes için mümkün olamamaktadır. Bayanların büyük bir çoğunluğu kirpiklerini, maskara ya da badem yağı gibi doğal yöntemler ile uzatıp hacimlendirmektedirler. Ancak özellikle maskara, kimyasal bir kozmetik ürünü olduğundan uzun vadede kirpiklerin seyrelmesine ve incelmesine yol açmaktadır. Maskara sürmeden daha dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmanın tek yolu ise ipek kirpik uygulamasından geçmektedir.

Ipek kirpik kaygıya, tereddüte düşmeden rahatlıkla isteyen her yaş gurubundaki bayanın kullanabileceği bir uygulamadır.


İpek kirpikten istenen verimin alınması için steril ortamda hijyenik koşullarda ve egitimli uzman tarafindan yapılıyor olmasi gerekmektedir.

1) İpek kirpik kendi kirpigimize zarar verirmi?
Uzman kislier tarafindan kaliteli malzemelerle yapilan uygulamalarda  kendi kirpiklerinize zarar vermesi soz konusu değildir. Aksine rimel  sürme ihtiyacınız ortadan kalkacağı için kendi ana kirpikleriniz rimelin  olumsuz etkilerine maruz kalmamiş olacaktir.

2) Kendini iyi hissetmek isteyen bütün bayanlar konusunda uzman kisiler tarafindan güvenle ipek kirpik yatırabilirler.

3) En çok merak edilen bir konuda hamile bayanların ipek kirpik taktırip taktırıp taktıramayacakları yani hamilelikte ipek kirpik kullanımıdır. Ipek kirpikte kullanılan özel  yapıştırıcılar ve tüm malzemeler göz etrafimizdaki ince hassas cildimize hiç bir zarar vermeyecek sekilde hipo alergenic malzemelerden üretilmiş olup sağlık bakanlıgı onayli malzemeler kullanilmaktadir. Düşünülenin aksine hamilelik dönemlerinde makyaj yapmak istemeyen bayanların  ipek kirpik uygulamaları ile kendilerii bakımlı ve güzel hissetliklerini belirtmek isteriz.

4) Daha önce ipek kirpik taktırdınız ve çesitli nedenlerle mennun kalmadiysaniz mutlaka kendinize Doruk Guzellikle bir şans daha vermenizi isterim. Çünkü göz ve yüz analiziniz yapilarak bunun ışığı altında size en çok yakışacak kirpik  formu oluşturulacaktır. Kullanilan malzeme kalitesi ve uzmanlik ikisi bir araya gelince hayatinızdan çıkarmayacaksınız

5) Pek çok kişinin söylediği gibi batma kaşınma vs. gibi hiç bir sorun dogru uzman ve kaliteli malzeme kulaniliyor olmasi sebebiyle yaşanmayacaktir.


Bakırköy'de ipek kirpik uygulama konusunda en tecrübeli ve iddialı güzellik salonu olarak, ipek kirpik fırsatlarımızdan faydalanmak için hemen arayın, randevu alın.

Hacimli ve dolgun kirpikler, etkileyici bakışlar.


İncecik, yumuşacık, varlığını neredeyse hissettirmeyecek, ağırlık yapmayan ipek kirpikler istediğini
İncecik, yumuşacık, varlığını neredeyse hissettirmeyecek, ağırlık yapmayan ipek kirpikler istediğini