Eyeliner

Son birkaç yıldır en popüler makyaj trendlerinden biri haline gelen eyeliner uygulaması, gözleri belirginleştirmede, büyütmede ve etkileyici makyaj 

Eyeliner

Son birkaç yıldır en popüler makyaj trendlerinden biri haline gelen eyeliner uygulaması, gözleri belirginleştirmede, büyütmede ve etkileyici bakışlar elde etmeden en etkili makyaj uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulama zorluğu bakımından fazlaca konuşulan bu trend yeni eyeliner çeşitlerinin ortaya çıkması ile uygulaması çok daha kolay bir hal almıştır. Göz makyajı konusunda uzman kişilerin büyük bir çoğunluğu kolay eyeliner süreme teknikleri konusunda sundukları çeşitli pratik bilgiler sayesinde bayanların bu konuda deneyim kazanmasına yardımcı olmaktadırlar. Bayanların, kendi el alışkanlıklarına, makyaj zevklerine ve pratiklik arayışlarına göre farklı çeşitlerde tasarlanmış olan eyelinerları tercih edebilmeleri mümkündür. Jel eyeliner,likit eyeliner ve kalem eyeliner son dönemin en popüler eyeliner çeşitleri arasında yer almaktadır.

Image title

Göz Yapısına Göre Eyeliner Kontürü

Eyeliner çizgisi, kişinin zevkine göre faklı uzunluk ve kalınlıklarda olabilmektedir. Kalın çizgiler ile oluşturulan göz makyajı genellikle gözlerin daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasına ve daha wamp bir görüntü elde etmeye yarar. İnce çizgiler ise özellikle göz kapakları düşük ya da göz kapağı mesafesi dar olan kişiler için uygundur.  Bayanların kendi göz yapılarına uygun olan eyeliner çekme metotlarını kullanmaları tavsiye edilmektedir. 

Image title


Büyük ve yuvarlak gözler, genellikle her türlü eyeliner kontürünü kaldırmakta ancak küçük ve düşük göz kapakları için daha zarif kontürler daha hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Bunun yanında göz bitimine uygulanan eyeliner kuyruğu da gözün yapısına göre oluşturulmalıdır. Çok kalın kuyruklar günlük makyaj için uygun olmayıp, bu tür bir göz makyajını tarzınıza uygun ise tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Özellikle kalem eyelinerlar, daha düzgün bir kontür oluşturmada oldukça kullanışlı olup, bayanların eyeliner konusundaki tercihleri kalem eyelinerlara doğru kaymaktadır.

Image title


En Çok Tercih Edilen Eyeliner Renkleri

Eyeliner kullanımında en fazla tercihe dilen renkler siyah ve kahve tonları olmakla birlikte daha birçok renkte eyeliner tercihi yapabilmek mümkündür. Özellikle gece makyajlarında tercih edilen gri sedefli ve simli eyelinerlar son dönemlerde popülerleşmeye başlamış bulunmaktadırlar. Bunun yanında gideceğiniz mekanın konseptine göre, yeşil, mavi gibi canlı tonlardaki eyelinerları tercih edebilmeniz de mümkündür.

Image title