Kalın Ve Kuyruklu Eyeliner

Kalın ve kuyruklu eyeliner kedi gözü makyajı  olarak da bilinmekte ancak bu tür bir göz makyajı bol deneyim ve profesyonellik istemektedir.

Kalın Ve Kuyruklu Eyeliner

Göz makyajının vazgeçilmezi haline gelen eyeliner trendi, gözleri olduğundan çok daha etkileyici göstermede oldukça etkili bir stil olarak karşımıza çıkmaktadır. Eyeliner uygulamasının, kişinin zevkine, göz yapısına göre tercih edebileceği oldukça farklı şekilleri bulunmaktadır. özellikle kedi gözü makyajı için oldukça elverişli olan bu trend, sunmuş olduğu farklı ürünler ile büyük bir uygulama kolaylığı sağlamakta, far ya da göz kalemleri ile elde edemeyeceğiniz keskin çizgiler eyeliner uygulaması ile oldukça pratik bir hale gelmektedir. Kalın ve kuyruklu eyeliner kedi gözü makyajı  olarak da bilinmekte ancak bu tür bir göz makyajı bol deneyim ve profesyonellik istemektedir.

Image title


Kalın kuyruklu Eyeliner İçin Hangi Eyelinerları Tercih Etmelisiniz?

Kalın ve kuyruklu eyeliner stili için genellikle jel ve likit eyelinerlar tavsiye edilmektedir. Daha koyu bir görünüm yakalayabilmek açısından oldukça elverişli olan bu ürünler, kendi aralarında fırçalarının kalite ve inceliklerine göre ayrılmakta olup, kaliteli bir fırça tercih etmemeniz durumunda eyeliner sürme konusunda uzmanlaşmanız ve düzgün bir eyeliner çizgisi çekebilmeniz mümkün olmamaktadır.

Eyelinerda Fırça Kalitesi

En kaliteli eyeliner fırçası, ucu mümkün olabildiğince ince tasarlanmış eyeliner fırçasıdır. Çünkü özellikle kuyruk oluştururken, fırçanın ucunun kalın olması nedeniyle, ucu düzgün olmayan, biçimsiz bir kuyruk elde etmeniz söz konusu olmaktadır. eyeliner kuyruğu çekerken, kirpik diplerinize düzgün bir şekilde çektiğiniz kontürü, elinizi hiç kaldırmadan şakaklarınıza doğru devam ettirmeniz gerekmektedir. bu aşamayı  sorunsuz bir şekilde tamamlamış iseniz, göz kuyruğunuzun bitiminden yukarı doğru, eyeliner kuyruğunun bitim noktasına kadar zarif bir çizgi çekerek bu iki çizgi arasındaki boşluğu doldurmanızla birlikte mükemmel bir kalın kuyruklu eyeliner kontürü elde etmiş olursunuz.

Simetrik Eyeliner Çekme Yöntemi

Kalın kuyruklu eyeliner çekerken, meydana gelen hataları, kulak çubuğu yardımı ile düzeltebilmeniz mümkündür. Bunun için kulak çubuğunuz her an yanınızda olmalıdır. Eyeliner çekerken meydana gelen hatalar, eyeliner gözünüzde kurumadan düzeltilmelidir.  Ayrıca özellikle kuyruklu eyeliner çekerken, iki gözün kontürlerinin simetrik olmaması en fazla karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Bunun gerçekleşmemesi için eyeliner sürerken iki gözünüzü de tam karşıya bakacak şekilde ayarlamanız ve sabit durmanız gerekmektedir.