Bitkisel Kaş Ve Kirpik Boyama

Kaş ve kirpik boyama işlemi, daha belirgin, daha dolgun görünümlü kaş ve kirpiklere sahip olmanızı sağlayarak yüzünüze etkileyici bir anlam kazandırmaktadır.

Bitkisel Kaş Ve Kirpik Boyama

Bayanların kaç ve kirpikleri ile ilgili sorun ettikleri konuların başında, kaç ve kirpiklerin renkleri gelmektedir. Genellikle açık renk kaş ve kirpikler, belirgin olmadıklarından, yüzün ifadesini daha silik bir duruma getirmektedirler. Bunun yanında saça uygulanan boya işleminden sonra kaç ve kirpiklerin rengi saç boyasının rengi ile uyumsuz kaçabilmekte ve estetik açıdan hoş olmayan bir görünüm yaratabilmektedir. Bu tür durumlarda tercih edilen kaş ve kirpik boyama işlemi, kişinin tercihine göre, yüze ve saçların rengine uygun bir boya rengi belirlenerek gerçekleştirilmektedir. Kaş ve kirpik boyama işlemi, daha belirgin, daha dolgun görünümlü kaş ve kirpiklere sahip olmanızı sağlayarak yüzünüze etkileyici bir anlam kazandırmaktadır.

Image title


Bitkisel Kaş ve Kirpik Boyaları

Bilindiği gibi kaş kirpik ve saç boyaları, yüksek oranda kimyasal içerikli maddelerdir. Bu maddelerin deriyle temas etmesi sonucunda, kaç ve kirpik ya da saç köklerinde zarar meydana getirebilme olasılıkları yüksektir. Özellikle kaş kirpik ve saçlarını sık sık boya işlemine tabi tutan bayanlarda, uzun vadede, kıl köklerinin zayıflaması ve dökülme gibi problemler ile karşılaşabilmek mümkündür. Bunun önüne geçilmesi için ihtiyaç duyduğunuz boyama işlemini, bitkisel kaş kirpik boyama boyaları ile gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Tercih ettiğiniz güzellik salonundan, güvendiğiniz bir bitkisel boya markasının kaş ve kirpik boyama ürünlerini kullanmalarını talep ederek çok daha sağlıklı birişlem gerçekleştirebilmeniz mümkündür.


Kirpik Boyama İşlemi nasıl gerçekleştirilir?

Bitkisel kaş ve kirpik boyaları, tıpkı diğer boyalar gibi uygulanmaktadır. Kaş ve kirpiklerinizi boyatırken öncelikle, göz çevreniz koruyucu kremler ile temizlenirler. Koruyucu pedler göz altınıza yerleştirildikten sonra, sabitleyici solüsyon ile sabitlenmiş olan kirpikleriniz, alt ve üst kısımlarından bitkisel boya ile boyanarak   dakika kadar bekletilmektedir. Bu işlemden sonra kirpikleriniz ıslak pamuk yardımıyla temizlenmektedir.

Kaş boyama İşlemi nasıl gerçekleştirilir?

Kaşlarınızın bitkisel kaş boyası ile boyanması işlemi ise yine aynı aşamalardan geçmektedir. Kaşlarınız önce sabitleyici solüsyon ile sabitlenir ve çevresi koruyucu krem ile temizlenir. Daha sonra boya kaş tarağı yardımıyla kaşlarınıza uygulanarak yaklaşık   dakika beklenir. Daha sonra kaşlarınız ıslak pamuk ile temizlenerek, dolgun ve koyu renkli görünümüne kavuşur. Kaş ve özellikle kirpiklerin, evde kişisel olarak saç boyaları ile boyanmaması şiddetle tavsiye edilmektedir. Saç boyaları kaş ve özellikle kirpikler için uygun değildirler.