Kıl Tekniği Kaş / Microblading

Microblading kıl tekniği kaş uygulaması detayları ve mikroblading hakkınde merak edilenler

MICROBLADİNG KIL TEKNİĞİ KAŞ

Microblading, kıl tekniği kaş, altın oran kaş veya kaş kontürü olarak farklı şekillerde adlandırılan uygulama; genetik faktörlerden, yanlış kaş alımlarından, kullanılan yanlış kozmetik ürünlerden, beslenmeden veya yaşın ilerlemesi sonucu dökülen kaşlardan ötürü seyrek kaşları olan kadınlar ve erkekler için uygulanan, yüz şekillerine en uygun, altın oran kaş şekline kavuşulmasına yarayan uygulamadır. Dövme yapmaya yardımcı olan alet benzeri bir alet ile tek kullanımlık çok ince mikro iğneler kullanılarak kaş kılları arasına kıl şeklinde uzun uzun çizgiler çekilerek yapılır ve yaklaşık 2 yıl kalıcıdır.

Yukarıda sayılan nedenlerden ötürü seyrek kaşlara sahip kişilerin daha önceleri yapmış oldukları kaş boyama uygulaması hem profesyonel bir görüntü sunmadığı, hem çok vakit aldığı hem de kısa bir süre sonra boyanın atması neticesinde ten rengi ve saç rengi ile uyumsuz bir görüntü sunduğu için daha güzel kaşlara sahip olmak isteyen hanımları ve erkekleri farklı arayışlara sürüklemiş ve bunun sonucu olarak da microblading kıl tekniği kaş uygulaması doğmuştur. Microblading kaş kontörü uygulamasının başlamasından önceki zamanlarda kaşlara dövme yapılarak koyu ve belirgin hal alması sağlanıyor ve bu uygulamaya da kaş dövmesi veya dövme kaş adı veriliyordu fakat güzellik, makyaj ve bakım alanında doğallığın ön plana çıktığı günümüzde eski tip “dövme kaş” yerine, gerçek kaşa en yakın görünümü veren, doğallığıyla ön plana çıkan kıl tekniği kaş kontürü işlemi tercih ediliyor.

Doğal kaş görüntüsüne en yakın, çok yakından dikkatle bakıldığında dahi kişinin kendi kaşından ayırt edilemeyen, öncelikle kıl şeklinde çizimlerle yapılan uygulamaya kıl tekniği ismi veriliyor. Uygulama başlangıcında kaşın olması gereken ölçüleri altın oranla belirleniyor. Bu ölçü belirlenirken, uygulamayı gerçekleştirecek bireyin yüz yapısına en uygun kaş şekli tasarlanıyor ve özel bir kalem vasıtasıyla çizim yapılıyor. Yapılan çizim, uygulamayı yaptıracak bireyin onayı sonrasında çok ince iğneler ile üst derinin bir kat altına uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın sanatkarlığı ve sabrı ile belirlenen kaşın rengi, gürlüğü, şekli, kavisi ve yüz yapısına uygunluğu kompozisyonunda ince ince boyanıyor. Tamamen boyanmış kaşlar yerine, içerisinde kıl varmış gibi çizim yapıldığından gerçeğe en yakın kaş görüntüsü elde ediliyor.

Mikroblading kıl tekniği kaş uygulaması esnasında uygulama yaptıracak bireyin acı hissetmemesi için lokal anestezi kremleri kullanılıyor ve acı hissedilmemesinin yanında şişkinlik, kızarıklık gibi yan etkiler de görülmüyor. Mikroblading uygulamasının başarılı olması ve takribi 2 yıl boyunca bize doğal ve etkileyici bir görüntü sunacak kaşlarımızın olması için en önemli iki faktör; uygulamayı yapacak uzmanın bu konuda tecrübeli, gerekli teorik ve pratik eğitime sahip ve işinin ehli olması ile uygulama esnasında kullanılan boyaların niteliğidir. Doğal görünümlü kaş sunan mikroblading işlemini Doruk Güzellik olarak bir sanat görüyor ve Bakırköy'de yaklaşık 35 yıldır faaliyet gösteren bir güzellik salonu olarak sabırla ve kullanıcı memnuniyeti garantisi ile uyguluyoruz. Ayrıca doğal görünümlü kaş sunmak için tamamen organik, dünyanın farklı ülkelerinde denenerek klinik testlerden geçmiş, renk değiştirmeyen ve bitkisel yani doğal boyalar kullanıyoruz. Yaklaşık 2 yıl sonra uygulamanın etkileri azaldığında isteyen bireyler tekrar uygulama yaptırabilmekte ve isteyen kişiler de uygulamayı tekrarlatmaksızın kendi kaşları ile devam edebilmektedir. Mikroblading kıl tekniği kaş uygulamasının kişinin kendi kaşlarına hiçbir zararı yoktur.

Yaptığımız bütün uygulamalarda olduğu gibi microblading kalıcı kaş uygulaması esnasında da sterilizasyona son derece önem veriyor, tek kullanımlık iğneler ile %100 sterilizasyon sağlıyoruz. Gür ve doğal kaşlara kavuşmak isteyen seyrek kaşlı misafirlerimize uygulama imkanı sunmanın dışında, yıllar önce ehil olmayan kişiler tarafından kalitesiz malzemeler kullanılarak yapılmış, koyu renk kızıla, yeşile veya farklı renklere dönen hatalı uygulama yapılan kaşları güvenilir şekilde silerek yenisini yapıyoruz. Yüz ifadenizi ve bakışlarınızı değiştirirken size özgüven kazandıracak microblading kalıcı kaş uygulamasından faydalanmak ve / veya ön bilgi almak için dilediğiniz zaman 0533 320 94 28 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.