Kıl Tekniği Kaş / Microblading

Doğal bir kaş kontürüne sahip olmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatmaya başlayalım.

                                                       Image title

Kaş Kontür

Son dönemlerde oldukça revaçta olan bir bakım yöntemi olan kaş kontür kaş konusunda sıkıntı çeken özellikle kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Kaş kontür aslında iyi yerlerde uzman kişiler tarafından yapılır ise çok hoş ve güzel duran bir şeydir. Ama eğer acemi ve kalitesiz bir yerde yaptırırsak kaş köntürü, belki de insanı aynalardan bile soğuturlar. Günümüzde birçok insan bu yöntemi sık sık kullanmaktadır. Hatta ünlü isimler tanınmış kişiler de bu kaş kontür yöntemine başvurmakta. Doğal bir kaş kontürüne sahip olmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatmaya başlayalım. Doğal kaş kontürü kendi kaşlarınız kadar doğal görünen bir yöntemdir. Kalıcı makyajda denilen bir yöntemdir. Yüzünüzün şekline en uygun olan şekilde yapılan kaş kontürü çok güzel sonuçlar verecektir. Lakin eğer yüzünüze göre değil de başka insanlara yakışan modelde bir kaş yapılır ise önünüzdeki en az 2 yılın sıkıntılı geçeceğini söylemeliyiz.


Kaç Kontür Kalıcılık Süresi

Öncelikle kaş kontürünün dövme gibi yapılıyor olması sizi yanıltmasın. Dövmeler vücudunuzda sürekli bir kalıcılığa sahiptir ve vücut temizliğinde kullandığınız ürünler ile bu dövmeleri çıkartmanız mümkün değildir. Lakin kaş kontürü dövmeden farklıdır. En az 2 yıl süre ile cildinizde kalır ve zaman içerisinde kullandığınız temizleyici kimyasal içeren maddeler bu kontürlerin renklerini açarak değişmesini ya da silinmesini sağlar. Tabi ki bu işlem hemen gerçekleşmez. Dediğimiz gibi en az 2 yıl rahatlıkla sorunsuz kullanırsınız. Bu yüzden kaş kontürünü nasıl yaptıracağıziyice düşünmemiz gereken detaylardan biri.

Kaş Kontür Nasıl Yapılır?

Kaş kontürü uzmanı olmuş kişiler tarafından yapılır. Öncelikle kaş bölgesini lokal bir şekilde uyuştururlar. Anestezi yapılmış olan bu bölgede acı hissedilmez. Bu da konforlu bir bakım yaptırmamızı sağlar. Kaşınıza yapılacak kontürün rengi de yalnızca kahverengi olur. Cildinize en uygun kahverengi tonu seçilir ve uygulanır. Kaş kontüründe değişik yöntemler de vardır. Örneğin; bazı yerler kaşınızın şeklini çizip kaş gibi tamamen boyarlar. Bazı yerler ise bir kalem ile çizdikleri kaş hatlarınızın içini ve kaş aralarını sanki gerçekten kıl varmış gibi boyarlar. Son zamanlarda 2. Yöntem daha çok tercih edilmektedir.

Kıl Tekniği Kaş Kontürü

Kadınlar için kaşlar çok önemlidir. Her ne kadar güzellik ve bakım sektörü genellikle kadınlara yönelik çalışsa da erkekler de bu sektörden yararlanabilirler. Bu da demek oluyor ki aslında kaş sadece kadınlar için değil aynı zaman da erkekler için de önemlidir. Lakin kadınlar dış görünüşüne daha çok önem verdiği için sektörün büyük bir kısmı kadınlara hizmet vermektedir. Bir kaşın şekli aslında o kadar önemli ki insanın yüzündeki ifadeye yön veriyor. Lakin kaşlar seyrek, yamuk ya da başka sıkıntılara sahipse bu durum çok can sıkıcı olabiliyor. İşte tam bu noktada kıl tekniği kaş kontürü yardımımıza yetişiyor.

Kıl Tekniği Nedir?

Kıl tekniği normal kaş kontürünün farklı uygulanış biçimidir aslında. Kıl tekniği kaş kontürü dövme yapmaya yardımcı olan alet benzeri bir alet ile tek kullanımlık çok ince iğneler kullanılarak kaş kılları arasına kıl şeklinde uzun uzun çizgiler çekilerek yapılır. Genellikle halk arasında kaş dövmesi de denilir fakat dövme ile hiçbir alakası yoktur. Dövme yıllarca daha doğrusu ömrün sonuna kadar vücutta kalan bir çalışma iken kaş kontürü en az 2 yıl kalmaktadır. Daha sonrasında rengi açılacaktır. Tekrar yaptırmak istenildiği takdirde yeniden yapılabilmektedir. Tekrar yaptırmak istenmez ise de yaptırılmadan kaşın kendi doğal şekli de kullanılabilmektedir. Ayrıca kıl tekniği kaş kontürü dövmeden farklı olarak üst derinin 1 kat altına yapılmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Kıl tekniği nasıl yapılır konusundan bahsedelim biraz. Nasıl bir alet ile yapıldığını ve tek kullanımlık iğneler kullanıldığını anlatmıştım zaten. Şimdi öncesinde ne yapılır bahsedeyim. Öncelikle gelen kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırmak isteyen kişi ile birlikte bir uzman estetisyen tarafından ortaklaşa bir karar verilerek hem uygulamanın yapılacağı kişinin isteği göz önünde bulundurulur hem de uzman tarafında kişinin yüzüne yakışacak model için bir ön çizim yapılır. Bu ön çizimden sonra uygulama yapılacak kişinin kaş bölgesi temizlenir ve dezenfekte edilir. Zaten çok acı vermeyen bir işlem olmasına rağmen her koşula karşı uygulama yapılacak kişinin kaş bölgesi uyuşturulur ve işlem bu şekilde yapılarak tamamlanır.

                                        Image title