İdeal Kaş Dizaynı

Sizde eğer yüzünüze en ideal kaş şeklini keşfetmek istiyorsanız bu konuda uzmanlar yeni metotlar var araçlar sayesinde size yardım etmeye hazır.

Yüz Hatlarına Uygun İdeal Kaş Dizaynı

Kaşlar ve gözler yüzyıllar boyumca kadınlarda en dikkat çeken bölgeler olmuştur. Özellikle son zamanlarda kaş bakımı, ideal kaş şekli, kalıcı kaş makyajları alanında gerçekleşen değişimler ve modernleşmeler kadınların ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Size Uygun Kaç Modelini Nasıl Belirlersiniz

Beğeni toplamak isteyen kadınların son zamanlarda en popüler uğraş alanının kaşlar olduğunu bilmekteyiz. Peki, yüz hatlarına uygun ideal kaş dizaynı nasıl olmalı?

Elbette her şeyde olduğu gibi Makyaj uzmanlarının bunun için bir formülü mevcut. İdeal kaş standardımızı çok kısa sürede kendimiz keşfedebiliriz. Öncelikle vazgeçilmezimiz olan aynalarımızdan birini elimize alıyoruz ve burun deliklerimizden burnun başlangıç noktasına kadar bir çizgi hayal ediyoruz. Ardından yine burun deliklerimizden gözlerimizin dış kısımlarına doğru bir yay çiziyoruz. İste bu bizim ideal kaş dizaynımız!

Bu iki çizgi arasında kalan kısım bizim yüz hatlarımıza göre kolay bir şekilde belirlediğimiz en uygun kaş şekli.

Mümkün Mertebe Kaşlarımızla Oynamamak En İyisi!

Bakışlarımıza farklı bir anlam katan kaşlarımız, elbette yüzümüze en uygun şekilde biçimlendirilmeli. Fakat uzmanlar uyarıyor;“evinizde bir uzmandan yardım almadan kaşlarınıza şekil vermeye kalkmayın”

Yüzünüze en ideal kaş dizaynımızı kolaylıkla kendiniz keşfettikten sonra, tabii ki onları düzeltme aşamasına geçmek isteyeceksiniz. Fakat uzmanlar kesinlikle bunu önermiyor. Mutlaka bir uzmandan destek alarak kaşlarınızı yüzünüze en uygun şekilde dizayn ettirebilirsiniz. Kaşlarınızı oluşturan tüyler çok hassas ve kırılgan olmalarından dolayı profesyonel bir yardım ile bunu yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Cımbız ve benzeri aletler yardımı ile kendi kendimize kaşınızı bir şekle sokmaya çalışmak çok tehlikeli ve geri dönüşü olmayan hasarlara yol açmanızda hiç olasılık dışı değil. Kendi kendinize yapabileceğiniz en iyi şey kaşlarınızın yüzünüze göre ideal şekilde olup olmadığını kontrol ettikten sonra bir uzmandan destek almak.

Kaşlarınızı Yüzümüze Göre En Uygun Şekle Getirmek İçin Bir Çok Yöntem Mevcut

Teknolojinin ve makyaj sanatının gelişmesi ile artık kaşlarınız yüzünüzde daha iyi ve daha gösterişli durma imkanına sahip. Bunun için birçok yöntem mevcut. Son dönemlerde en çok tercih edilen yöntemlerden bir kaçı şu şekilde; Kalıcı kaş makyajı yöntemi, 3D kaş ekimi, Lazerli kaş şekillendirme.