Microbladig kaş kontürü

Microbladig kaş kontürü

MİKROBLADİNG KAŞ KONTÜRÜ

 Permanet Make Up - Micropigmantasyon 
 AAAA Kalıcı Makyaj - Kıl Tekniği Kaş kontürü

 Düzensiz kaş formundan kurtulmak için başvurduğumuz yöntemler mikropigmentasyon kıl tekniği kaş kontürü bütün bunları döğmeden ayıran fark pigmentin cildin en üst tabakası olan epidermise burakılıyor olması. 
 Zamanın etkisisyle cilt tipine yaşa beslenmeye yaşam biçimine solaryum yada güneşe maruz kalmann sıklığına bağlı olarak ortalama 2 yıl içerisisnde pigmenler solar ve cilden uzaklaşır. Döğme gibi ömur boyu kalıcı değildir. Eski yöntemle yapılan dolgu tekniği kaş kontürü yada kaş döğmesi diye tabir edilen yöntemle yapılan kaşlarda zaman içinde ciltden uzaklaşır. Bu nedende kaş kontürü kesinlikle bir döğme değildir. Hangi teknikle yapılırsa yapılsın kaş kontrü yada kaş makyajı uygulamasından önce mevcut kaş kıllarının jiletle, usturayla kazınması söz konusu değildir. Yalnızca kaşa katılmasına ihtiyaç duyulmayan kaş kılları cımbızla alınıp yüz hatlarına uygun ideal kaş formu kalemle cizilip okey alındıktan sonra çizizlen kaş kalıcı şekle getiririlmek üzere çalışılır. 

 Amaç; Yüze yakışan en doğru kaşın kalıcı olarak en doğal şekilde yapılmasıdir. Bu doğallığı sağlayan unsuları şöyle sıralıyabiliriz. 

 Cilt rengimize uygun en doğru pigmentin seçilmesi 

 Koyu tonda renklerden kaçınılması 

 Yüz hatlarını sert gösterecek dizayndan kaçınılması 
 Kıl atışlarının olması 
Hijjen koşullarına uygun ortamda çalışılması kişiye özel tek kullanımlık iğneler kullanılması temel ilkedir. En ince kıl atışlarını yapabilmeyi sağlayan mikoblading tekniği ile kaş kontürü doğallığı yakalamak isteyenlerin talep ettiği yöntemdir.Bu teknikle yapılan kaşlar normal konuşma mesafesinde kesinlikle anlaşılmaz ideal dizayda kalıcı kaş formu için tercih edilmektedir. Mikroblading tekniğini en çok kimler tercih etmektedir?
Seyrek dağınık kaş yapısı olanlar 
 Mevcut kaşlarının hatlarınının en doğal şekilde belirlenmesini isteyenler 
Açık renk kaş kılları var ise bunu biraz daha belirginleştirmek isteyenler Mikrobladng tekniğiyle yapılan kaşların dolgu tekniğiyle yapılan klasik yöntemden farklı olarak.