Kirpikleri Sık Gösteren Eyeliner

Özellikle seyrek ve açık renk kirpiklere sahip bayanlar tarafından tercih edilen kirpikleri sık gösteren eyelinerlar  oldukça kullanışlı ve pratik uygulama

Kirpikleri Sık Gösteren Eyeliner

Makyaj konusunda deneyimli kişilerin de bildiği gibi, göz makyajı profesyonellik ve deneyim isteyen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Göz makyajı tercihinde, gidilecek mekanın konsepti, kişinin göz yapısı oldukça önemli olmaktadır. Bayanların kendilerine yakışan makyaj stillerini kullanmaları, moda olsa bile kendilerine yakışmayan makyaj trendlerini uygulamamaları tavsiye edilmektedir. Son dönemlerde özellikle genç bayanlar arasında bir akım haline gelen eyeliner trendi de oldukça dikkatli kullanılması gereken bir makyaj stili olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun için önce göz yapınıza uygun bir eyeliner kontürü belirlemeniz gerekmekte bundan sonra da uygulayacağını kontüre uygun olan eyeliner çeşidi tercihini yapmanız söz konusu olmaktadır. Ayrıca kirpiklerinizin sıklık ya da seyreklik durumuna göre de farklı eyeliner çeşitlerini tercih edebilmeniz mümkündür. Özellikle seyrek ve açık renk kirpiklere sahip bayanlar tarafından tercih edilen kirpikleri sık gösteren eyelinerlar oldukça kullanışlı ve pratik uygulama kolaylığını sahip ürünler olarak tasarlanmaktadırlar.

Göz Şeklinize Göre Eyeliner Çeşidi

Göz şeklinde göre eyeliner kontürü belirlemek için, bu konuda çeşitli bilgiler veren kişilerin video ve resimlerinden faydalanabilmeniz mümkündür. eyeliner sürmek bu konuda deneyimsiz olan bayanlar için oldukça zorlayıcı olduğundan, düzgün bir eyeliner çizgisi çekebilmek için bol bol pratik yapmalı ve kendinize, el alışkanlığınıza uygun pratik bir eyeliner çeşidi kullanmalısınız. Düzgün bir eyeliner çizgisi çekebilmek için, özellikle bu konuda pek fazla pratiği olmayan bayanlara, kalem ve jel eyelinerlar tavsiye  edilmektedir. Jel eyelinerlar, uç kısmı keskin bir şekilde dizayn edilmiş fırçalar yardımıyla çekildiğinden, pratikte oldukça kolay bir sürülüşe sahiptirler.

Hangi Eyeliner Çeşidi Kirpikleri Daha Dolgun Gösterir?

Kirpiklerinizi daha sık gösteren eyelinerlar, genellikle kirpik diplerinize mümkün olabildiğinde daha kolay bir şekilde uygulayabildiğiniz, kirpiklerinizle bir bütün olarak görünebilen eyeliner çeşitleri olmalıdır. Bunun için likit eyelinerlar tavsiye edilmez. Likit eyelinerlar ancak profesyonel eller tarafından kullanıldıklarında kirpikler için yeterli dolgun görünümü sağlayabilmektedirler. Bunun için daha çok kirpik diplerinize daha rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz jel eyelinerlar tavsiye edilmektedir. Sürülüş kolaylığı açısından da pratik olan kalem eyelinerlar, kirpiklerinize en uygun rengi tercih etmeniz durumunda dolgun bir kirpik görüntüsü yakalayabilmeniz için idealdirler.