İpek Kirpik

Protez kirpik uygulaması sayesinde doğuştan uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmamak bir sorun olmaktan çıkmış bulunmaktadır.

Image title


Protez Kirpik

Protez kirpik uygulaması sayesinde doğuştan uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmamak bir sorun olmaktan çıkmış bulunmaktadır. Sadece uzman kişiler ya da güzellik merkezleri tarafından yapılması gereken bu uygulama isteyen herkes tarafından tercih edilebilmektedir.  Protez kirpik uygulamasının diğer isimleri, kirpik kaynağı, ipek kirpik ve 3D kirpik olarak bilinmektedir. Bu isimlendirmelerin birbirinden farklı bulunmayıp farklı güzellik merkezleri tarafından farklı uygulama isimleri tercih edilebilmektedir. Özellikle makyaj yapmaktan ve maskaranın kirpiklerine zarar verdiğini düşünen bayanlar tarafından sıklıkla tercihe dilen bu uygulama son dönemlerde hayli popüler hale gelmiş ve ortaya birçok ipek kirpik uygulayıcısı çıkmıştır. Ancak ipek kirpik uygulama işlemi yapan tüm merkezler güvenilir olmayıp, göz gibi önemli bir organ ile yakından alakalı bu işlem konusunda çok titiz davranılması tavsiye edilmektedir.

Image title

İpek Kirpiğin Markası Ne Kadar Önemli?

İpek kirpik markaları, bu takma kirpikleri, saf ipek maddesinden üretmektedirler. Tercih edeceğiniz kirpiğin sağlıklı bir ürün olması, doğal ve parlak görünümü, kirpiğin markası ile yakından ilişkili olmaktadır. Tercih ettiğiniz protez kirpik markası, tıpkı kendi kirpikleriniz gibi yumuşak, doğal bir parlaklığa sahip, sert kıl yapısı olmayan ürünler sunabilmelidir. Aksi halde hem kirpikleriniz doğal gözükmeyecek hem de gözleriniz işlemden rahatsız olacaktır. Ayrıca ipek kirpik markalarının üretmiş olduğu birbirinden farklı onlarca renk seçeneği bulunmaktadır. Bu renklerin sentetik boya maddeleri ile sağlandığı oldukça açık olduğundan, zararı en az düzeye indirmek için kaliteli bir ipek kirpik markası tercih edilmelidir.

Protez Kirpik ve Takma Kirpiğin Farkı

Protez kirpik uygulaması evinizde tek başınıza uygulayabileceğiniz bir işlem olmayıp, bunun için mutlaka profesyonel bir dokunuşa ihtiyaç bulunmaktadır. Piyasada bulunan takma kirpiklerden çok farklı bir uygulama stiline sahiptirler. Takma kirpikler genellikle birkaç kez kullanılıp atılırken, protez kirpikleri iyi bakım ve düzgün bir kullanım ile 6 ay kadar kullanılabilmektedir. Özellikle sağlık sorunları nedeniyle kirpikleri dökülmüş olan kişiler tarafından bir kurtarıcı olan protez kirpik işlemi, periyodik olarak bakım gerektirmektedir. İpek kirpik bakımı 3 haftada bir kez olacak şekilde düzenlenmekte ve kirpiği yaptırmış olduğunuz yerde bakım gerçekleştirilmektedir.