Volume Lashes

Volume lashes uygulaması, ülkemizde, ipek kirpik, 3D kirpik ve protez kirpik olarak bilinmekte ve onlarca güzellik merkezi tarafından uygulanmaktadır.

Volume Lashes

Kirpik diplerine tek tek yerleştirilen ipek kirpikler pek çok Avrupa ülkesinde kirpik uzatmak ve dolgunlaştırmak için fazla tercih edilen yöntem haline gelmiş bulunmaktadır. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler bir uygulama haline gelmiş olan ve ipek kirpik uygulaması olarak bilinen bu yöntem yabancı ülkelerde volüme lashes uygulaması olarak geçmektedir. Ülkemize de dışarıdan gelmiş bir teknik olan bu uygulama ile özellikle çeşitli rahatsızlıklar sonucunda kirpikleri dökülmüş kişilerin, uzun ve dolgun kirpiklere saatler içinde kavuşabilmeleri mümkün olabilmektedir. Volume lashes uygulaması, ülkemizde, ipek kirpik, 3D kirpik ve protez kirpik olarak bilinmekte ve onlarca güzellik merkezi tarafından uygulanmaktadır. Birkaç yıllık bir geçmişe sahip olan bu uygulamayı tercih etmek isteyen kişilerin en profesyonel kişilerden yardım almaları tavsiye edilmektedir.

Image title


VolumLashes  Nasıl Uygulanmaktadır?

Volüm lashes işlemi sırasında öncelikle gözaltlarına yapışkan tamponlar konulmakta ve bu tamponlar hem işlem sırasında fazla yapışkan maddenin giderilmesini hem de gözlerinizin yapışkan maddeden korunmasını sağlamaktadır. İpek kirpiklerin kirpik diplerinize yerleştirilmesi sırasında bu iş için özel olarak tasarlanmış biyolojik özellikte bir yapıştırıcı kullanılmaktadır. Ancak özellikle yapıştırıcının ve ipek kirpiklerin kalitesi için uzman bir ipek kirpik markasını tercih etmekte fayda vardır. İpek kirpikler, kirpik diplerinizin her kısmı için farklı uzunlukta olup takım halinde satılmaktadırlar. Bu şekilde kaliteli bir markadan temin edilen ipek kirpikler, tercih ettiğiniz uzman uygulayıcı tarafından tek tek kirpik diplerinize yerleştirilmekte, bu işlemden önce göz çevreniz ve kirpikleriniz antiseptik özellikte bir losyon ile temizlenmektedir. Hijyen bu işlem sırasında anahtar rol oynayan en önemli gereklilik olmaktadır.

İpek Kirpik Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Volume lashes uygulaması sırasında, kirpik diplerinize yerleştirilen kirpiklerin uzunları uygulayıcı tarafından belirlenmektedir. En doğal kirpik görüntüsünü yakalamak adına, gözün iç tarafında kısa, dış tarafına ise uzun kirpikler yerleştirilmektedir. Yani uzmanın estetik anlayışı, gözünüz için tasarlayacağı doğal kirpik formunun belirlenmesinde çok önemlidir. Bu konuda deneyimli ve en fazla tercih edilen, memnun kalınan uygulayıcıları ya da güzellik merkezlerini tercih etmeniz, hem göz sağlığınız hem de ipek kirpik işleminizin doğallığı açısından gerekli olmaktadır.