Kalıcı Oje

Protez tırnak ya da kalıcı oje uygulamaları sayesinde 2-3 hafta boyunca bozulmayan, parlak, güçlü görünüme sahip ve dayanıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Kalıcı Oje

Bayanların kişisel bakımları sırasında en fazla zaman harcadıkları bölgelerden bir tanesi tırnaklar olmaktadır. Tırnak manikürü bireysel olarak yapıldığında özellikle bu konuda profesyonel değilseniz tırnaklarınız için sağlıksız olmakta bunun yanında profesyonel bir elden yardım almamanız durumunda manikür konusunda mükemmele ulaşmanız neredeyse hiçbir zaman mümkün olamamaktadır. Ancak her hafta manikür yaptırmak, hem buna vakit ayırmak hem de bunun için belli bir bütçe ayırmak açısından oldukça zahmetli olduğundan, her zaman bakımlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için, yeni yeni trend olmaya başlamış çeşitli tırnak bakımı uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Protez tırnak ya da kalıcı oje uygulamaları sayesinde 2-3 hafta boyunca bozulmayan, parlak, güçlü görünüme sahip ve dayanıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Kalıcı Oje Hakkında Genel Bilgiler

Kalıcı oje uygulaması, özellikle düzgün bir şekilde oje sürmeyi başaramayan ya da ojenin kuruması esnasında ojesini bir şekilde mutlaka bozan bayanlar için mucize bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Kalıcı ojenin süresi yaklaşık olarak 2 hafta olup, bu uygulama ile tırnaklarını 2 hafta boyunca kırılmadan, ojesi bozulmadan, parlak ve güçlü bir şekilde kalmaktadır. Shelach uygulaması olarak da bilinen bu uygulama, protez tırnak uygulamasında tercihe dilen gel maddesi kullanılarak yapılmaktadır.

Kalıcı Oje İşlemi Nasıl Yapılır?

Uygulama sırasında, tırnaklarınıza önce manikür yapılmakta bu aşamadan sonra temizlenen tırnaklarınıza dilediğiniz renkte oje sürülmekte ya da istediğinize göre tırnaklarınıza french uygulanmaktadır. Tırnaklarınızın renklendirmesi sona erdikten sonra  tırnak yüzeyinize oje altı jeli uygulanmaktadır. Söz konusu jel hava ile temas ederek kuruyamadığından bunun için özel  bir ışın sistemi kullanılmaktadır. Bu ışın sistemi altında anında kuruyan tırnaklarınız 2 hafta boyunca hiçbir şekilde bozulmamakta ve aseton dahil hiçbir kimyasaldan etkilenmemektedir. Üstelik bu tırnaklar üzerinde farklı ojeler sürebilmek ve tekrar silebilmek mümkündür.

Kalıcı Oje Sildirme İşlemi

Kalıcı oje uygulamasının dayanıklılık süresi 2 haftadır ve bu süre içerisinde kendi tırnaklarınız uzamaktadır. Uzayan tırnaklarınızın diplerinden kendi renksiz tırnaklarınız görüneceğinden ve kalıcı ojenizi evde kendi başınıza silebileceğiniz bir yöntem bulunmadığından, bu aşamada uygulama yaptırmış olduğunuz kuaföre giderek kalıcı ojelerinizin silinmesi işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kalıcı ojelerinizi sildirmek yerine, dip dolgusu yaptırarak bir süre daha kullanabilme imkanınız da bulunmaktadır.