Sivilce Bakımları

Herkes ufak ipuçları sayesinde evde sivilce bakımları yapabilir ve sivilcelerinin olumsuz etkilerini en yüksek derecede azaltabilir.

Sivilce Bakımları

Sivilce, erkek ya da bayan fark etmeksizin hemen her insanda görülebilecek olan bir deri altı problemidir. Cilt altındaki yağ tabakasında oluşan dengesizlik sebebi ile deri bunu dışarı yansıtır. Genellikle iltihaplanma şeklinde kendini göstermekte olan sivilceler bazen çok ağrılı ya da çok iltihaplı olabilir. Böyle durumlarda kişiler rahatsız oldukları için genellikle sivilcelerini sıkmayı tercih ederler. Sıkılarak şişliği ve etkisi azaltılan sivilce daha sonradan içerisindeki mikrobun diğer bölgelere yayılmasını sağlar. Bu yüzden evde yapılacak olan sivilce bakımları sivilcelerin çoğalmaması için önemli bir rol teşkil etmektedir. Herkes ufak ipuçları sayesinde evde sivilce bakımları yapabilir ve sivilcelerinin olumsuz etkilerini en yüksek derecede azaltabilir.

Evde Sivilce Bakımı

Cildinde sivilce problemi yaşayan kişiler kliniklerde ya da hastanelerde görebilecekleri sivilce tedavilerinin yanı sıra bir de evde cilt bakımı yapabilirler. Evde yapılacak olan sivilce bakımları için genellikle doğal ürünler kullanılmalıdır. Sivilce problemi yaşanan bölgeyi öncelikle iyi bir şekilde temizlemek gerekmektedir. Yapılacak olan bu temizlemenin ardından kişiler cildinde bulunan sivilcelerin diğer bölgelere dağılmasını engellemek amacı ile yeterince temizleme yapmak zorundadır. Evde yapılacak olan sivilce bakımları için öncelikle cildinize buhar banyosu yaptırmanız gerekmektedir. Buhar, cildinizin gözeneklerinin açılmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede sivilce problemi olan bölgedeki sorun rahat bir şekilde halledilebilir. Buhar banyosuna alternatif olarak ılık havluyu da yüzünüzde bekletebilirsiniz.

Evde Sivilce Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde sivilce bakımları yapabilmek için yumuşayan cildinizdeki sorunlu olan bölgeye parmaklarınız yardımı ile baskı uygulayabilirsiniz. Uyguladığınız baskıdan sonra sivilcenin içerisindeki iltihap dışarı çıkacaktır. Daha sonra ise sivilce kurutma özelliğine sahip olan ve mikropları kırma konusunda son derece başarılı olan limon suyunu yüzünüze ya da sorunlu olan bölgeye uygulayabilirsiniz. Bu uygulamadan sonra cildinizdeki mikroplar tamamen kuruyacaktır ve krem bakımını yaptıktan sonra o bölgede herhangi bir problem kalmayacaktır. Bunların yanı sıra sivilce ve akne problemleri için özel olarak üretilmiş olan kremleri, yüz temizleyicilerini ve tonikleri kullanabilirsiniz. Cildinizi ve deri altı tabakanızı temiz tuttuktan sonra herhangi bir şekilde sivilce probleminiz olmayacaktır.