Erkeklerde IPL Lazer Epilasyon

Çoğu erkeğin sırt, boyun, göğüs, omuz ve karın çevresinde oluşan kıllar gözlerini rahatsız eder. Bu yüzden farklı çarelere giden erkeklerde lazer epilasyon yapılarak çözümsüzlüklerineçare 

Erkeklerde IPL Lazer Epilasyon FOTO EPİLASYONPL

Çoğu erkeğin sırt, boyun, göğüs, omuz ve karın çevresinde oluşan kıllar gözlerini rahatsız eder. Bu yüzden farklı çarelere giden erkeklerde lazer epilasyonyapılarak çözümsüzlüklerine çare bulunmuştur. Estetik olarak boyun bölgesinde daha çok fark edilebilen kıllar tıraş olduğunuzda daha da artarak sizi çaresiz bırakabilir. Bu yüzden bu tedavi sizin için uygun bir seçenek olacaktır. Kalıcı olarak kurtulacağınız bu yöntem size yardımcı olacak bir tercih olacaktır.

IPL Lazer Epilasyon Yaptırırken Önemli Olan Uygulamalar

 IPL Lazer epilasyon yaptırırken kişinin alerji, deri hastalıkları, akne gibi deri ile ilişkili hastalıkları olmaması gerekir. Lazer deri altında oluşturacağı travma ile bağlantılı olacak tedavi sürecinde herhangi bir hastalığı tepkileyerek açığa çıkarabilir. Epilasyon öncesi derinin bu uygulamayı taşıyabilecek hale gelmesi gerekir. Özellikle bronzlaşan tenlerin ve kuru tenlerin önemle vurgulandığı bu tedavi sürecinde dengeye gelene kadar tedavi edilmesi gereken cilt için gerekli görülen işlemler yapılmalıdır. Bronzlaşmış ya da ten renginin koyu olduğu durumların önemli olduğu tedavi şeklinde ten rengi açılmalıdır.

Image title


Uygulama Sonunda Kızarıklıklar Olabilir

Epilasyon sonrasıuygulama yapılan bölge üzerinde kızarıklıklar olabilir. Bu geçici bir süreçtir. Bunu özel kremler kullanarak kan akışını düzenleyecek masajlar ile giderilebilir. Deri altına uygulanan lazer işlemi derinin tahrip olmaması için gerekli sürede tutulmalıdır. Tedavi bitiminde önemli olan kabuklanma olmamasıdır. Buna dikkatle eğilen uzmanlar bunun oluşmaması için gerekli olan tedaviyi size sunacaktır. Doku ayarının son derece uygun olması gereken tedavide yapılan uygulamanın iyi netice vermesi için öngörülen tedavi öncesi süreç iyi takip edilmelidir.

Kalın Tüyler Bu Tedaviye Yardımcı Olur

Epilasyonda istenilen kalın tüyler aslında erkekler için avantajlı bir durum sağlar. Daha iyi netice alınacak olan kalın tüylerde bayanlara oranla daha net sonuçlar alınmaktadır. Kök dipleri daha çok belirli olacağından epilasyon işlemi daha kolay olacaktır. Bu sayede seanslarınız daha kısa olabilir. Kolay bir uygulama olması ve kısa sürede geniş alanlara uygulanması IPL lazer epilasyon için avantajlı olan bir konum yaratır. Erkekler içinde çareler üreten teknolojiler oldukça faydalı olacaktır.