IPL Lazer Epilasyon

IPL epilasyon nedir, nasıl bir işlem yapılarak uygulanır, kimlere uygulanmamalıdır anlatılmıştır.

IPL Lazer Epilasyon

Epilasyon, vücuttaki kıl ya tüy ve köklerinin vücut yüzeyinden uzaklaştırıldığı işlemlere verilen addır. Bu işlemlerin türüne göre epilasyon adı da değişiyor. Kadın ya da erkek fark etmeden herkesin muzdarip olduğu tüy ve kıllar can sıkıcı olup acı veren deneyimlere neden oluyor. Bu yüzden de insanlar kıllardan kesin bir şekilde kurtulmak istiyor. Gelişen teknolojiler özellikle de başta hanımları düşünerek daha acısız ve kesin çözüm sağlayan yeni epilasyon türlerine yöneliyor. Bu yönelimin getirdiği yeni çarenin adı IPL lazer epilasyonudur. İlk kez mi duydunuz, ya da önceden duydum ama hakkında pek bir şey bilmiyorum m diyorsunuz? Gelin beraber bu epilasyon yöntemini inceleyelim.

Image title


IPL Lazer Nedir?

IPL lazer tedavisi teknolojinin bize getirdiği en büyük nimettir. IPL lazer kabaca bilgisayar aracılığı ile verilen ışınlar doğrultusunda kılların ve tüylerin bitmesini ya da en az düzeye inmesini sağlayan bir epilasyon çeşididir. Bu epilasyon ile daha az acı çekerek kıllara kesin bir çözüm bulmuş olursunuz. Kıllarınız artı hiç çıkmaz ya da oldukça az seyrek ve cılız çıkar.

IPL Lazer EpilasyonNerelerde Kullanılır?

Kılı olan ve uygulanmasında sakınca bulunmayan her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Özellikle de kol atı, bikini bölgesi ya da eller ve bacaklarda sıkça kullanılır.

Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

IPL epilasyon türü şu durumlarda kullanılmaz

Epilepsi hastalarında

Aşırı bir cilt hassasiyeti olan durumlarda

Kanama bozukluğu yaşayanlarda

Güneşle tetiklenen bir cilt bozukluğu olan kişilerde

Diyabet ya da diğer tıbbi hastalılarda IPL epilasyon yapılmaz. Yapılması sakıncalıdır.

IPL Epilasyon Nasıl Yapılır?

Hepinizin en çok merak ettiği şey IPL epilasyon nasıl yapılır? Bunun için sizinle bunu konuşacağız. Öncelikle epilasyon yapılacak bölge seçilir. Sonrasında lokal ya da bölgesel olarak burası uyuşturulur. Ya da soğutulur. Sonrasında soğuk jel uygulanır. Bu arada gözler kesinlikle korunmalıdır. Gözler için siyah kalın ve ışın geçirmeyen özel gözlükler takılır. Böylece işlemler esnasında hassas olan göz korunmuş olur. Uygulama lazer uygulaması yapıldığı için biraz ağrılı olabilir. Seanslar ilerledikçe ağrı azalır ve yok olmaya başlar.