İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon türler, avantajları ve dezavantajları genel olarak ele alınmıştır. Bu konu hakkında bilgi verilmiştir.


İĞNELİ EPİLASYON

İstemediğimiz tüylerden kurtulmada başvurduğumuz en eski ve çoğu zamanda en vazgeçemediğimiz yöntemdir.

İğneli epilasyon lazer  epilasyon tedavilerinin artmasıyla biraz geri planda kalmış gibi gözükse de lazer epilasyon seansları sonrası incelen tüylerin bitirilebilmesi için başvurulan tek ve kesin sonuca götüren sistemdir.

İĞNELİ EPİLASYON HANGİ TÜYLERDE ÇALIŞILMAKTADIR?

* Beyaz, kızı, sarı ve ayva tüylerde

* Yüz bölgesinde gıdı ve boyun gibi  bölgeler lazer uygulamarı için uygun olmayıp bu bölgelerde iğneli epilasyon olmazsa olmazdır.

* Vücut bölgesinde kolların üst kısmındaki ince tüylerde iğneli epilasyonla çalışılmalıdır.

* Kalıcı kaş formu verilmesi istenildiğinde sınırların belirleneceği kısımlarda ve lazer uygulanamayan kaşın alt kısımlarında iğneli epilasyon yapılmalıdır.

* Göze yakın kısımlardaki ince tüylerin yok edilmesinde deiğneli epilasyon kaçınılmazdır.

* Ayrıca en ince tüylerimizden en kalın kıllarımıza kadarher çeşit kıllarımıza iğneli epilasyon güvenle yapılır ve düzenli seanslar sonucu istenilen mükemmel sonuçlar alınır.

İĞNELİ EPİLASYON SONRASI İZ OLURMU?

Uygulama sonrasında iğne izlerinin kalacağı çukur çukur olabileceği kaygısı vardır. Bununla ilgili çevremizde göreceğimiz örnekler her zaman vardır. Ne yazık kı özellikle dudak üstü bölgesi tüylerinden kurtulmak isterken ne yazık ki eski tüylerimizi arar duruma düşeriz. Yada çene bölgesinde sayılacak kadar az tüyümüz varken göz göz olmuş çiçek izi gibi izler tüylerden arda kalan hediyemiz olabilir. Kimimizin annesinin, kimimizin de teyzesinin  yada onun bir yakınının başına mutlak iğneli epilasyon sonrası bir hatırasını duyarız.

Bunları  işittikçe, bizzat gözlemledikçe iğneli epilasyon çözümlü tedavimizi hep erteler daha güvenilir bir sistem arar dururuz. Bazen çözümü lazer epilasyonda arar ondanda beklediğimizi göremeyince çaresizce umutsuzca arayışlarımız devam eder. Belki bir dostumuzun rehberliğinde belki de yalnızca kendi araştırmalarımızla  içimizden gelen sese kulak vererek tedaviye başlarız.

Doğru merkezde uzman kişiler tarafından uygulamalar sonunda kalıcı iz söz konusu olmayıp aksiye kaybolan kılların ardından ciltdtonusunda iyileşme gözlemlenecektir.

İĞNELİ EPİLASYON SEANSLARI ACILIMIDIR?

İğneli epilasyon bizi mükemmel sonuca götürür ancak uyulması gereken bazı koşullar vardır. Bunları sıralamamız gerekirse

*seanslarda acının en az seviyede olması için gelişmiş teknolojiye uygun cihazlarla çalışılıyor olması

*Steril ortamda alanında uzmanlık eğitimli uzmanlar tarafından yapılıyor olması.

*Kişiye özel kullanılan iğnelerin çalışılacak bölgeye en uygun kalınlıkta olanıyla seansların yapılıyor olmasına dikkat edilmesi.

Bilindiğinin aksine iğneli epilasyon dayanlmaz acılı,kızarıklık, şişme ve kalıcı izlerin kaçınılmaz olduğu bir tedavi biçimi olmayıp bizi istemediğimiz kılların en incesinden en kalınına en sarısından kızılına, en kızılından siyahına en siyahından beyazına tüm kıl çeşitleri için en uygun yöntemdir.

Uygulama sonrasında sivilcelenme, yara,çukurluklar, uzun süren kabuklanmalar suya temasdan kaçınılması olmazsa olmayan sonuçlar olmayıp

doğru yaptığımız  tercihlerle hayatımızı alt üst eden ruhsal dünyamızda çöküntülere sebep olan özel hayatımızın birincil sorunu olmaktan çıkacaktır.

Neden İğneli Epilasyon?

Bir güzellik uzmanı neden iğneli epilasyon yapıyor?

Gülten Gümüşneden iğneli epilasyon yapılmalı diyor.

İğneli epilasyona gönül verdim. Nakış işlemek gibi iğne oyası yapmak gibi ama kesinlikle örgü örmek gibi değil.

Nasıl yani nakış işlemek iğne oyası yapmak derseniz o denli özenli olmak gerekliliğinin olduğu saatlerce yapmak isteyeceğin bir yumağı bitirmeden başından kalkamayacağın o denli zevk aldığın yaparkende bitincede müthiş haz aldığın fevkalade bir iş.

Neden örgü örmek gibi değil derseniz biliyorsunuz ki örgüler uzun yıllardır kalın şişlerde ve çok salaş modeller olarak yapılıyor. Ve hiç de uzun ömürlü olmuyorlar.

Oysa iğne oyasında hayallerimiz sevgilerimiz aşklarımız hüzünlerimiz var. İğne oyasında hüzünlerimiz mutluluklarımız yanlızlıklarımız var. iğne oyasında arzularımız hasretlerimiz bizi sevgiliye götüren serüvenlerimiz var.

Şimdiki mekanik ortamda lazerin bu denli hem yaygın hemde başarısızlıklarının oldukça yoğun olmasına rağmen gördüğü rağbet ve pişmanlıklar sonrasında reçetenizinburdaiğneli epilasyon uzmanında olduğunu bilmenizi isterim.