İğneli Epilasyon

Kadın iğneli epilasyon ile erkek iğneli epilasyon uygulaması hakkında bilgi ve merak edilen sorulara cevaplar yer almaktadır.

İĞNELİ EPİLASYON NEDİR?

İğneli epilasyon; istenmeyen tüylerden kurtulmanın bilinen en eski, esmer cilt gibi cilt ve ten rengi, beyaz kıl - kızıl kıl gibi kıl rengi ayırt etmeksizin en garanti yöntemidir. İğneli epilasyon, kadın ve erkeklerde sonuç garantili olarak uygunlanmaktadır.

Diğer lazer türlerinin yeterince etkili olmadığı beyaz tüylerde, kızıl tüylerde, sarı tüylerde ve ayva tüylerde dahi iğneli epilasyon etkili olmasına rağmen neden yeterince bilinmiyor veya herkes tarafından yalnızca iğneli epilasyon uygulaması tercih edilmiyor? sorusu bu içeriği okurken muhakkak aklınıza gelecektir. Bunun için iğneli epilasyonun nasıl yapıldığı konusunda birazcık bilgi sahibi olmak gerekir.

NEDEN İĞNELİ EPİLASYON?

İğneli epilasyon, kıl köklerine elektrik akımı verilmesi ve ardından kılların cımbızla alınması suretiyle suretiyle öncelikle kıl köklerini zayıflatan, tekrarlayan seanslarda ise öldüren ve ilelebet köklerden kıl çıkmamasını sağlayan bir epilasyon yöntemidir. Muhakkak başarı imkanı sunmasına rağmen insanların diğer lazer türlerini tercih etme sebepleri ise; iğneli epilasyon vasıtasıyla gerçekleşen uygulamalarda tek tek tüm kıl köklerine temas edilmesi gerekliliği ve kadın bacak, erkek göğüs gibi bölgelerde çok sayıda kıllanma görülebildiği ve haliyle kıl kökü olduğu için zaman alan uygulama olmasıdır. Oysa ki pek çoğumuzun, diğer lazer teknolojilerinden yıllar önce ebeveynlerimizin bacaklarını, kollarını, vücudunun her yanini iğneli epilasyonla tertemiz ettiğine dair geri bildirim almışlığı vardır. Günümüzde zamanla yarışan bizler, lazer teknolojisinden yapabileceğinin fazlasını istesek de kimi zaman hüsrana uğrayabiliyoruz.

Doruk Güzellik olarak yılların verdiği tecrübe ve pratiklik ile kısa zamanda sırt, kollar, bacaklar gibi bölgelerde de çalışma pratiğimiz olması nedeniyle nihai sonuca ulaşmaktayız. Bu sebeple iğneli epilasyon; erkek sakal çevresi epilasyon, erkek boyun epilasyon, erkek kaş dizaynı, erkeklerde göze yakın kısımlardaki ince tüylerin yok edilmesinde, erkek koltuk altı ve kadınların yüzlerinde çıkan kıllar, çenede çıkan kıllar, kadın kaş dizaynı, kadınların göze yakın kısımlardaki ince tüylerin yok edilmesinde, kadın özel bölge epilasyon, kadın boyun epilasyon, kadınların lazer epilasyon neticesinde sonuç alamadıkları vücut bölgesinde kolların üst kısmındaki ince tüylerde, bacaklarda ve diğer bölgelerde çıkan beyaz tüyler, sarı tüyler, kızıl tüyler ve ayva tüylerde kesin etkili ve sonuç garantili yöntemdir.

İĞNELİ EPİLASYON SONRASINDA İZ KALIR MI?

İğneli epilasyonun yeterince popüler olmamasında ve tercih sebebi olarak görülmemesinde uygulama planlayıcılarının aklına gelen ikinci büyük sebep ve ise "iğneli epilasyon sonrası iz kalır mı?" sorusudur. Bu konuda maalesef net bir şekilde "hayır, asla iz kalmaz cevabı veremiyoruz" fakat bu içeriği Doruk Güzellik sayfasından okuduğunuz için güzel bir haber verebiliyoruz; iğneli epilasyon uygulamasını gerçekleştiren uzmanın, ilgi, bilgi ve tecrübesi neticesinde iğneli epilasyon uygulaması sonrasında hiçbir iz kalmaz. Doruk Güzellik olarak Bakırköy'de 35 yıldır faaliyet gösteren bir güzellik salonu olmamız neticesinde, sahip olduğumuz bilgi ve tecrübe ile diğer lazer türleri ile kurtulamadığınız kıllarınızdan ilelebet kurtulmanızı sağlıyor ve buna dair vücudunuzda hiçbir iz taşımayacağınızı taahhüt ediyoruz.

İĞNELİ EPİLASYON SAĞLIK AÇISINDAN RİSK TAŞIR MI İĞNELİ EPİLASYON ACILI MIDIR?

İğneli epilasyon, sterilizasyona yeterince önem vermeyen bir merkezde yapıldığı taktirde bir çok olumsuz sonuç doğurabilmekte iken Doruk Güzellik olarak biz böyle riskleri TAMAMEN SIFIRLAMAK için bizden hizmet alan her müşterimiz için farklı iğne kullanıyor ve uygulamayı gerçekleştirecek güzellik uzmanlarımızı devamlı eğitiyoruz. Ayrıca iğneli epilasyonun acılı geçmemesi için uygulamayı son teknoloji cihazlarımızla gerçekleştiriyor, uzmanımızın gerekli gördüğü durumlarda acıyı da minimize etmek için lokal anestezi kremi kullanıyor ve kişiye ve uygulama yapılacak bölgeye özel iğnenin doğru kalınlıkta olmasını tercih ederek en az yük ile en fazla performans alınmasını sağlıyoruz.

Böylece iğneli epilasyon uygulamasının acılı, kızarıklık bırakan, şişme yapan ve kalıcı izlere sebep olan bir uygulama değil, istemediğimiz kılların en incesinden en kalınına en sarısından kızılına, en siyahına, en beyazına kadar kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan bir uygulama olmasını sağlıyoruz.