Lazer Epilasyon

Lazer epilasyona dair merak edilen tüm konulardan genel olarak bahsedilmiştir.

Lazer Epilasyonla tüylerinden kurtulmak için genç yaşlı demeden bayanlar ve erkekler en  doğru adresi bulmak amacıyla epeyce uğraşırlar. Olumlu olumsuz pek çok sonuçla karşılaşmaları da mümkündür.

Buradan az veya çok ince veya kalın kıllanma sorunu yaşayan herkese epilasyondaki  başarılı sonuçların nerelere bağlı olduğunu açıklamak istiyorum.

Epilasyonda en iyi sonucu almamız en başta kılı doğru tanımlamakla başlar.

Yani tüylenmemiz hangi bölgede olduğu sanıldıından çok daha önemlidir.

Ne yazık ki tüy bulunduğu bölge itibarıyla Telojen evrede ne kadar fazla bulunuyorsa o kadar o bölgede sonuç alınması zorlaşmakta.  Dolayısıyla yalnızca hangi lazer epilasyon cihazı kullanılmalıacaba  Alexsandrayt  lazer mi , diyot lazer mi , soprano lazer mi .N.D yag lazer mi , Buz lazer mi ütüleme lazer mi  ve daha pek çok farklı isimde lazerlerden hangisine yaptıracağınızı bilemeyişiniz son derece normal. Üstelik yalnızca bu lazerlerden acaba  hangisi olmalının dışında kimi zamanda nerdeyse lazelerin çaresiz kalıp en eski epilasyon sistemini kullanmaya mecbur kaldığımız durumlarda kaçınılmaz.

Image title

İş de tam da bu sırada belirtmek istediğim en önemli konu sizi nihai sonuca götürecek olanının hangi lazer epilasyon cihazına  yönlendirilmiş olduğunuz kadar  daha çok nasıl uygulandığı, uzmanın  kılı doğru analiz edip etmediği seanslara giriş aralıklarınız, seansların arasında jilet yapmış olmanız yada yapmamış olmanız gibi aslında basit gözüken ama  nerdeyse başarılı sonuçların temelinde yatan noktalardır.

Bilmemiz gerekir ki; son teknoloji ,en son çıkan yenilik, bunlar her zaman en mükemmel anlamına gelemeyeceği gibi bazen de derdimizin dermanı düşündüğümüzün tam tersi aslında taaa………. Yıllarına dayanan iğneli epilasyon olabileceğini de kabul etmeliyiz. Ve bu sisteme başvurduğumuzda lütfen kendimizi şanssız hissetmemeliyiz. Çünkü iğneli epilasyonla tüm bölgemizdeki ince kalın siyah beyaz kızıl hepsinden kurtaracak tek yöntemdir.

Lazer EpilasyonEpilasyon Ve Çeşitleri

Günümüzde özellikle kadınların iş yaşamına daha fazla katılması, yediğimiz gdo’lu ya da hormonlu ürünlerin daha fazla kıllanma yapması, erkeklerin daha fazla bakımlı hale gelmesi ve kıllardan kurtulma isteğinde artış yaşaması, zaman kısıtlılığı gibi pek çok neden epilasyon ihtiyacında artışa neden olmuştur. Epilasyonun pek çok çeşidi vardır. Sizinle bunlardan konuşacağız. Ayrıca epilasyon ve bakım adına pek çok ayrıntı ve bilinmeyenleri tartışacağız. Epilasyon ile ilgili yanlış bilinenlere ayrıca doğru olanlara ve yapılması gerekenlere değineceğiz.

Lazer Epilasyon


Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer ışınlar yardımı ile yapılan lazer epilasyon nedir   ile ilgili detaylı konuşacağız. Öncesinde lazer epilasyon nasıl yapılır bir bakalım.

Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en güvenilir yolu lazer epilasyondur. Lazer ışınları ile bu işlem birkaç seansta sona erer. Seans uzunluğu ve sayısı kılların fazlalığına, kalınlığına ve kişinin bünyense göre farlılık sergiler. Lazer epilasyon yapılmadan önce hastaya bazı testler yapılır. Bu testler olumlu ise ve risk etmeni yoksa lazer epilasyon uygulanır. Lazer uygulanacak birey gözlük takar. Bu gözlük gözlerini lazer ışınlarının zararlı etkisinden korur. Seans süresince bireyin kılı olan bölgesine lazer ışınları verilir. Bu ışınlar yardımı ile kıllar yakılır. Yanan kıllar ve kıl kökleri tahrip olduğu için yeni kıl çıkmaz ya da çok seyrek ve cılız çıkar. Seanslar bittikten sonra eğer kıllanma hala var ise ek seanslara başlanır. Böylece kesin ve daha etkili çözüm yolu bulunur. Kıllar artık hiç çıkmayana kadar işlem sürdürülebilir.  Böylece kişi kılarlıdan kurtulmuş olur. Bireye seans sayısı ve tahmini seans bitim süresi söylenir.

Image title


Lazer Epilasyon Yaptıramayanlar Kimlerdir?

Lazer epilasyon yapılmadan önce bazı risk grubu olan kişiler vardır. Bunlar lazer uygulaması yapmaması gereken kişilerdir. Bu kişiler;

Gri ve beyaz saçlı hastalar, yakın geçmişte lazer tedavisi gören kişiler, 12 yaşından küçük bireyler, vücutlarında aşırı hassaslık olan kişiler lazer epilasyon için risk grubu olup uygulama yapılmamalıdır.