İğneli Epilasyonla Kalıcı Kaş Formu

Kaşların belli bir düzen içerisinde forma sokulması kalıcı kaş formu uygulamaları ile mümkün olabilmektedir.

                                          Image title 


İğneli Epilasyonla Kalıcı Kaş Formu

Bazı erkelerin hormon yapısı fazla çalıştığında veya az çalıştığında da aynı durum olabilir tüy sorunu baş edilmez bir hal alır. Sürekli çıkan tüyler ne yaparsanız yapın kısa sürelerde tekrar aynı şeklini alırlar. Ya da tam tersi kaş profili üzerinde olması gereken tüylerin olmadığı ve gittikçe kel bir görünümü yaratması estetik olarak görünümde sorunlar yaratır. Bu sebeplerden dolayıiğneliepilasyonla kalıcı kaş formu uygulanmaktadır.

Uygulama Nasıl Yapılmaktadır?

Kalıcı kaş formu uygulamasıkaşın oluşması gereken güzergâh üzeri belirlenerek tüy diplerine küçük iğneler ile girilerek düşük dozda elektrik akımı verilmesi ile yapılmaktadır. Eğer tüylerdeki fazlalık sebebi ile yapılacaksa tüyleri yakan bu uygulama tekrar çıkmasına engel olacaktır. Ancak tekrar çıkmasını sağlamak amacı ile yapılırsa bu uygulamaya ek olarak uygulana hormon tedavileri de göz ardı edilmemelidir. Kıl kökleri yakılan tüyler zamanla cımbızla çekildiğinde köklerinde yanma olacağından tamamen kaybolacaktır.

Seans Sayısı Tüy Yoğunluğuna Göre Belirlenir

Tüyler genellikle yaşa göre farklı evrelerde oluşma özelliğine sahiptirler. Bu yüzden gelişmeye başlayan ergenlik zamanında uygun olmasa da gençlik döneminde alınması uygun olacaktır. Tüy artışı yirmili yaşlarda tam olgunluk aşamasına gelir. Bu olgunluk tabi ki kişinin vücut gelişimi dikkate alınarak belirlenmelidir. Seans sayısı bazen çok kısa sürebileceği gibi bazen çok uzun de sürebilir. Oluşabilecek izlerin silinmesi için bu seansların uzun tutulması yararlı olacaktır.

Uygulamanın yapılacağı yere ve iğnelere dikkat etmelisiniz

İnsan vücuduna giren her iğnenin hijyenik olması gerekir. Hele ki kaş gibi ince bir tabakaya sahip olan teninizin mikrop kapma riski daha yüksektir. Bu yüzden işin ehli ve hijyenik koşullar sunabilecek yerlere yaptırmalısınız. Uygulama sırasında oluşan izlerin yerleri çiğ olacağından dışarıdan alabileceği mikroplara karşı korunmalıdır her ne kadar bir şey olmazmış gibi görünse de teninizin altına uygulanan bu yöntemle deri tabakası güçsüz hale gelmektedir. Özellikle tüylerin yandığını düşünecek olursak deri altındaki gözenekler tamamen tahrip olacaktır. İğneli epilasyonda fiyatlar dakika ilebelirlenmektedir. Dakika ile belirlenen fiyatlar oldukça uygun olacak tercihlerle yapılmaktadır.