Selülit Giderici Bakımları

selüloitlerinizden kurtulmak için kulaktan dola bitkisel karışımlar ve kuru internet bilgilerinden olabildiğince uzak durmanız gerekmektedir.Bunlar hem cildinize zarar verir aynı zamanda 

Kadınların En Korkulu Rüyası Selülit

Özellikle yaz aylarında, kadınların en korkulu rüyası selüloitleridir. Yıllardır birçok klasik yöntem denenmesine rağmen bir türlü aradığı çözümü bulamayan kadınlar son zamanlarda farklı yollar ve yöntemler aramaya başlamışlardır. Özellikle basen bölgesinde kendini gösteren selüloit kadınların kendilerine olan öz güvenini azaltmakla kalmıyor tatillerde onları nasıl saklayacaklarını bilemiyorlar.

Selülit Nedir? Nasıl Oluşur?

Selülülit yağ hücreleriyle alakalı bir durumdur. Yağ hücreleri o bölgedeki kas liflerinin arasına sıkışır ve portakal kabuğu yüzeyi gibi çok hoş olmayan o görüntüyü verir.

Selüloit oluşumunun başlıca nedenleri; uzun süre hareketsizlik ve fazla oturur pozisyonda kalmak, dengesiz ve sağlıksız beslenme, uzun süre ayakta kalma gibi nedenlerdir. Eğer sağlıklı bir yaşam sürmüyorsanız selüloitler kaçınılmazdır.

Image title


KORKULU RÜYANIZ SELÜLİTLERDEN KURTULMA YOLLARI

Geçmişten günümüze selüloitlere farkı isimler ve farklı tıp dalları bakmış olsa da tedavisi net olarak bir türlü bulunamamıştır. Tabii ki etkili tıbbi yöntemler mevcut fakat bunlarda maalesef kalıcı olmuyor.

Tıbbı yöntemleri denemiş ve çok para harcamış iseniz bu defa alternatif bitkisel kremler ve yağlarda çözüm aramaktan başka şansınız yok.

SELÜLIT İÇİN FARKLI TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Bu yöntemlerin başını elbette bitkisel kremler ve yağlar çekiyor. Selülit içinbitkisel tedaviler oldukça fazla ve toplum arasında ciddi anlamda yaygın. Bariz şekilde ön plana çıkan bir yöntem yada karışım henüz bulunabilmiş değil fakat en yaygın ve bilineni kahve ile hazırlanmış bir kremle selülitli bölgelere masaj yapmak. Bu tip bitkisel tedavi yöntemleri, farklı bitkisel karışımları ve kürleri hazır olarak eczaneler ve aktarlardan temin edebilirsiniz. Aynı zamanda kendi evinizde yapabileceğiniz çeşitli karışımlarda mevcuttur ve gayet pratiktir. Elinizden geldiğince uzmanlara danışarak tedaviyi devam ettirmenizde fayda var.

SELÜLİTLERDEN KORUNMA YOLLARI

Selüloitlerin oluşmasını yada artmasını engellemek için selülitli bölgeleri harekete geçiren egzersizler sizin için çok faydalı olacaktır. Bu egzersizler kaslarınızı ısıtarak aralarda sıkışan yağ kütlelerinin eriyip vücuttan terleme yoluyla atılmasını sağlayacaktır.

Egzersizlerin haricinde bol bol yürümek ciddi şekilde size fayda sağlayacaktır. Mümkün olduğunca yağlı ve asitli yiyeceklerden uzak durmalı ve selüloitlerinizi beslememeliyiz.


Derma Pen

Günümüzde pek çok bayanın korkulu rüyası hâline gelmiş olan selülitler artık son derece teknolojik yöntemler sayesinde giderilebilmektedir. Derma pen de bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Selülit, daha çok bacaklarda ve göbekte görülen dolaşım yetersizliğinden kaynaklı olarak ortaya çıkmakta olan bir deri altı problemi olarak kendini göstermektedir. Bu problem yüzünden pek çok bayan kendine olan özgüvenini kaybetmeye başlamış ve kendisi ile barışık olan ruh hâlini son derece karamsar bir bakış açısına bırakmıştır. Değişen ve gelişen teknoloji sayesinde artık bütün bunlara gerek kalmamaktadır. Özellikle teknolojinin sağlık ve estetik dünyasında kaplamış olduğu yer sayesinde bayanlar artık selülitleri konusunda herhangi bir endişe yaşamamaktadır.

Derma Pen Nedir?

Dolaşım yetersizliğinden kaynaklı olarak deri altında oluşan yağ tabakası ile ilgili problemin cilde yansıma şekli olan selülitlerden kurtulma yöntemi olan Derma pen, ciltteki görünümün düzelmesine yardımcı olmaktadır. Deri altına verilmekte olan elektromanyetik dalgalar sayesinde deri altında tabakalaşmış bir şekilde bulunan yağların parçalanarak eritilmesine ve ciltte homojen bir görüntü elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Cildin yenilenmesine büyük ölçüde yardımcı olan bu yöntem sayesinde selülit ile ilgili problemleri bulunan bayanlar artık kendilerini çok daha rahat ve güvende hissedebilirler. Bilinmesi gereken önemli bir nokta vardır ki Derma pen kişileri zayıflatmaz ve zayıflanmasına yardımcı olmaz. Yalnızca sorunlu olan bölgenin deri altında bulunan yağ tabakasının parçalanmasını sağlar ve parçalanan yağlardan sonra cilt yeni bir görünüme kavuşur. Bu da o bölgenin sıkılaşmasını dolayısı ile zayıflamış görünümü elde edilmesine yardımcı olur.

Derma Pen’in Zararı Var Mı?

Şimdiye kadar yapılan Derma pen uygulamalarında bu uygulamanın herhangi bir yan etkisine ya da zararına rastlanmamıştır. Selülit problemi yaşayan bayanlar bu sorunun en kısa sürede ve en sağlıklı biçimde halledilmesini gözlemlemiştir. Derma pen ile yapılan selülit tedavisinin sonrasında sorunlu bölgede büyük ölçüde düzelme görülmüştür. Kişilerin bu uygulamaya ne kadar devam edeceği bölgedeki selülit miktarının yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar vermektedir.

Derma Pen ile yapılan selülit tedavisinin sonrasında sorunlu bölgede büyük ölçüde düzelme görülmüştür.