Göğüs Toparlama

Göğüs ToparlamaKadınlığın en önemli sembolü olan göğüsler eski zamanlardan beri gerek sanat eserlerine yansımasıyla gerek göğüsler için üretilen çarpıcı çamaşırlarla ne kadarönemli bir 

Kadınsallığın En Önemli Parçası Göğüsler Ve Göğüs Estetikleri

Yüzyıllar boyunca, Kadınların en önemli organlarından biri olmuştur göğüs. Hem işlevi bakımından önemli, hem kadınsal olarak bir okadar çarpıcı ve çekici aynı zamanda çokta hassas olan bir kadınsal uzuv. Göğüslerin yapısı, şekli ve duruşu kadınlar için ve karşı cins için gerçekten önemli olmakla birlikte sağlık açısından da çok dikkat edilmesi gereken bir yapı.

Kadınları Kadın Yapan Göğüsler ve Onu Bekleyen Tehlikeler

Başlıktan da anlaşılacağı üzere göğüsler kadınsallığın en önemli parçalarından biri. Önemli olduğu içinde bir okadar hassas olan göğüsler bazen görünüş açısından sorunlara maruz kalabiliyor. Göğüslerle ilgili en büyük problemlerden bir tanesi ve görsel olarakda en önemlisi şüphesiz göğüslerde sarkma. Bu problemi yaşayan bayan sayısının oldukça fazla olduğunu bilmekteyiz.

Göğüslerin Sarkmasına Neden Olan Sebepler

Göğüslerin sarkmasının aslında birçok nedeni var; gebelikler, sık sık kilo alıp verme, Emzirme, yaşlanma, yer çekimi, genetik aktarım ve hormonel bozukluklar. Göğüsün sarkma nedeninin başlıcası yukarıda belirttiğimiz olaylar dâhilinde göğüs kaslarının ve derinin elastikliğini kaybetmesi sonucu oluşmaktadır. Gördüğümüz üzere göğüslerin sarkmasına birçok olay sebep olmaktadır. Kadınların bir kesiminin bu problemleri yaşaması, tıpta ve estetik alanında belli başlı tedavilerin ve yöntemlerin araştırılmasına zemin hazırlamıştır.

Sarkmış Göğüsleri Tedavi Etme Yöntemleri

Sarkmış göğüsler için aslında tek bir tedavi mevcut. Fakat göğüslerin yapısı ve sarkma düzeyine göre bu tedavi 3 ayrı şekilde uygulanıyor. Fakat bu kategorileri açmadan önce belirtmekte fayda var bıçak altına yatmak mecburiyetindesiniz!

 • Az derecede sarkma: Az dereceli sarkmalarda göğüs ucunun çevresinden fazla derinin alınması ile sonuca ulaşılır.

 • Orta dereceli sarkma: Orta dereceli sarkmalarda uzmanlar hem göğüs ucu etrafından hem de alt kısmından olmak kaydıyla fazla deriyi alarak göğüs toparlama sonucuna ulaşırlar.

 • İleri dereceli sarkma: genellikle uzmanlar ileri dereceli sarkmaları düzeltmek için hem göğüs ucu etrafından hem göğüs ucu altından hem de göğüs ucunun üzerinden fazla deriyi alarak sonuca ulaşmaktadır.

 • Bu bir cerrahi yöntem olduğundan dolayı öncelikle düzenli spor faliyetlerinide denemenizi tavsiye ederiz. Düşük bir ihtimalde olsa düzenli spor ve bel, göğüs hareketleriyle göğüsler kendilerini toparlayabilmektedirler. İhtimal düşük dahi olsa bıçak altına yatmadan önce denemenizde fayda var.

  Az Dereceli Sarkıklar İçin Kese Ağzı Tarzı Dikiş Tedavisi

  Bu Tedavinin öncelikle az derecede sarkmış göğüsler için kısıtlandığını söylemeliyiz. Göğüs toparlama işlemi göğüs ucu etrafından yuvarlak biçimde derinin alınmasıyla amaca ulaşılır ve göğüsleriniz istediğiniz pozisyona gelir. Fakat şunu da unutmadan ekleyelim bu tedavi yöntemi ile cerrahi izler diğer yöntemlere göre daha az ve belirsiz kalıyor.

  Göğüs Toparlama İşleminden Sonra Bizi Bekleyen Durumlar

  Göğüs toparlama işlevi hangi aşamada olursa olsun az yâda çok mutlaka müdahalenin izini teninizde bırakacaktır. Tabii ki ayrı bir işlemle bu izleri yok etmek mümkün. Fakat bu tedaviden faydalanmak istiyorsanız bunuda hesaba katmalısınız.