Radyofrekans

Radyofrekans yönteminin en çarpıcı özelliği birçok farklı etkiye sahip olması ve en zor bölgelerde bile kullanılabilmesidir. Herhangi büyük bir yan etkisinin olmaması ve cerrahi bir uygulama 

Radyofrekans Yöntemi İle En Zor Bölgelerde Bile Tatmin Edici Sonuçlar

Teknolojin gelişmesi ile birlikte insan ömrünün uzadığı ve daha kaliteli bir yaşam konusunda sürekli ilerlediğimiz bu dönemde kadınların ilgisini tamamen üzerine toplayan ve bir atılım gerçekleştiren Radyo frekans yöntemi aslında sadece bölgesel zayıflama yöntemi olarak bilinmesine rağmen çok farklı alanlar ve çok farklı etkilere sahip olan bir buluş.

Radyofrekansları Birçok Etkiye Sahip!

Radyo frekans yöntemidiğer metotlara göre kolay uygulanabilmesi ile ünlenmiş bir yöntem.Birçok alana uygulanabilen Radyo frekans yöntemi özellikle Avrupa’da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu kadar popüler olmasının sebebi farklı bölgelerde en iyi sonucu sağlamasıdır.

Image title


Radyofrekans Yöntemi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Radyo frekans yöntemi ısı bazlı bir metot olup tamamen acısız ve cerrahi bir müdahale olmadan gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemin asıl amacı vücudumuzdaki yağ hücrelerinin içlerinde bulunun su moleküllerini ve iyonlara harekete geçirerek ısınmasını sağlamak ve bu sayede onların parçalanmasını ve vücuttan atılmasını kolaylaştırmaktır.

Radyofrekans Yönteminin Etkileri Ve Sonuçları

Bu yöntemin etkilerini 3 alt başlıkta incelememiz yerinde olacaktır;

  • Etki: Vücuttaki yağ hücrelerinin içinde bulunan su moleküllerini frekanslar ile harekete geçirerek ısınmasını sağlamak ve bu sayede yağ hücrelerini parçalayarak vücuttan atılmasını kolaylaştırmaktır.

  • Etki: Yüzün belli bölgelerinde kırışıklık problemi yaşayan insanların, kırışık olan alana radyo frekans yöntemi uygulanması ile o bölgede bulunan ölü hücreleri temizleyip yeni hücrelerin yerleşmesini ve dokunun kendini onarıp daha düzgün bir yüz hattına sahip olmanızı sağlamaktadır.

  • Etki: vücudunda sarkma problemi yaşayan insanların, sorun yaşanan bölgeye radyo frekans dalgaları yönlendirilerek bağ dokusunun güçlenmesini sağlayarak sarkmaları önlemektedir.

Radyofrekans Yönteminin Yan Etkileri Varmı?

Radyo frekans yöntemi tamamen zararsız bir yöntemdir. Diğer cerrahi yöntemlere göre daha çok tercih edilmesinin sebebi budur. Fakat şunu bilmenizde fayda var her sağlık amaçlı uygulanan yöntemde ufakta olsa bazı yan etkilerin olması olasıdır. Yöntemin uygulandığı alanda çok kısa süreli kızarıklıklar görülebilir fakat uygulama bittikten sonra hemen kaybolmaktadır. Onun haricinde ısı dalgaları sebebi ile bir süre mide bulantısı yaşayabilirsiniz.