Sakal Hattı Belirlenmesi

Sakal hattı belirlenmesiiçin teknolojik imkânlar sunulması erkeklerin işlerini kolaylaştırmıştır. Artık daha çağdaş imkânlarla yapılan bu uygulamalar her zaman daha estetik birgörünüm kazanmak 

Sakal Hattı Belirlenmesi

Yüz çehresi her zaman çok önemlidir. Çene yapısı ve yüzün çizgilerinin belirlenmesi ile açığa çıkan ve ergenlik çağında ortaya çıkan izlenimi ile fark edilir. Bazı erkeklerde bu hat çizgileri yüzün yanak kısmına doğru artarak ilerlerken bazılarında boyun bölgesini kaplar şekilde estetik bir probleme dönüşmektedir. Sakal hattı belirlenmesi için teknolojik imkânlar sunulması erkeklerin işlerini kolaylaştırmıştır. Artık daha çağdaş imkânlarla yapılan bu uygulamalar her zaman daha estetik bir görünüm kazanmak için yararlı olmuştur

Sakal Ekimi Yapılarak Sakallarınızın Hattını Geliştirebilirsiniz

Bazı erkeklerde seyrek çıkan sakallar değil sakal hattı tüy diyebileceğimiz bir sakal sorunu ile karşı karşıya kalınmasını sağlar. Bu yüzden yüz çehresi belirli olmayan sakallar için boşluk olan bölgelere sakal ekimi uygulanmaktadır. Boyun bölgesinde fazla görünen sakaların alınarak yapılabileceği işlemde hem sakal çizgileriniz netleşecek hem de boyun bölgenizde bulunan estetik olmayan görünümde azalma olacaktır. Kıl köklerinin birbirleri ile uyum sağlaması açısında kişinin kendi yüzünden alınan kıl kökleri bu işlemin daha iyi netice vermesi açısından kolaylık sağlar. Öncelikle kıl köklerinde yapılan güçlendirilme bu uygulamanın kalıcı olması için önemlidir.

Yüze Doğru Gelen Sakallar

Yüzde yanaklar üzerinde çıkan sakallar görünüm olarak rahatsız eder. Bazen cımbızla alınabilen küçük ayrıntılar göze batmasa da alındıkça ilerleyen ve daha kalın çıkma ihtimali olan sakallarda göz ardı edilmemelidir.  Tıraş olurken dikkatsiz kullanımlar sakal çehresinin gelişmesine neden olur. Sadece yüz üzerinde değil boyun etrafında da rahatsız eden fazla uzamalar olabilir. Yüz çizgilerini kaybettiren sakallar kişinin görünüşünde olumsuz etkiler yaratacaktır. 

Sakal Kesiminizi Usta Bir El Yapmalıdır

Normal şartlar altında yüz çizgisi belirli olan sakallar için tıraş olduğunuz kişinin bu konuda bilgisine bağlı olarak yönlendirilebilir. Usta sakal kesimi yaptırdığınızda dışarı taşmalar olmayacak kesimlerde sakal yönü değişmeyecektir. Önemli olan verilen model değil kesimin uygun yapılmasıdır. Ense hattının boyun şekline göre belirlenerek çizilmesi gerek tıraşlarda sakal hattını belirlemek için de yüzün çizgileri dikkate alınarak yapılmalıdır. Yanlardan fauller ile bütünleşmesi gereken sakallar için titiz bir kesim yapılmalıdır.