Cilt Yenileme

En çok tercih edilenler listesinde ultrasoundla cilt yenileme yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntem vücudun yenilenmesini istediğiniz sorunlu bölgesine uygulanmaktadır.

Ultrasonla Cilt Yenileme

Yaşlanma ile birlikte ciltteki ve vücudun herhangi bir yerindeki derilerde deformeler meydana gelir. Meydana gelen bu deformeler ile birlikte kırışık görüntüler ortaya çıkar. Zaman içerisinde bu görüntülerde git gide artışlar gözlemlenir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu gibi yaşlanma etkileri en az seviyeye indirilebilir. Yaşlanma etkilerinin en az seviyeye indirilmesi için kullanılan teknolojik yöntemler arasında en çok tercih edilenler listesinde Ultrasonla cilt yenileme yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntem vücudun yenilenmesini istediğiniz sorunlu bölgesine uygulanmaktadır. Özel olarak tasarlanmış ve geliştirilmiş cihazlar sayesinde uygulanan bu yöntemde öncelikle sorunlu bölgeye lokal anestezi etkisi yaratacak olan kremler uygulanmaktadır. Uygulanan bu kremler ile birlikte ciltte herhangi bir his oluşmamaktadır.

Ultrasonla Cilt Yenileme Nasıl Yapılır?

Ultrasonla cilt yenileme yapılabilmesi için bu işlemin sorunlu olan bölgeye uygulanması gerekmektedir. Uygulanan bu bölgede yapılan çalışma ise özel geliştirilmiş olan lazer uçları ile deri altına gönderilen ışınlar ve ses dalgalarıdır. Bu ses dalgaları ve lazer ışınları sayesinde deri altındaki yağ tabakaları parçalanır ve bu parçalanmış yağlar cilt altında homojenliği sağlar. Sağlanan homojenlik cilde çok daha sıkı, pürüzsüz ve sağlıklı bir görüntü vermektedir. Verilen ses dalgaları cildin altındaki deri dokularını uyandırmakta ve uyarmaktadır. Uyarılan ve uyandırılan hücrelerde daha aktif bir kan dolaşımı sağlanır. Bu sayede çok daha iyi çalışan hücreler oluşması sağlanır. Bu da bir süre sonra kan dolaşımına etki ederek cildin sıkılaşmasını sağlar.

Ultrasonla Cilt Yenileme ve Zararları

Ultrasonla cilt yenileme ve bu işlemin zararlarını merak eden kişilerin sayısı oldukça fazladır. Özellikle bu işlem esnasında uygulanan bölgeye herhangi bir zarar gelip gelmeyeceği ya da herhangi bir şekilde acı veya ağrı hissedilip hissedilmeyeceği merak konusudur. Verilmekte olan ses dalgaları son derece faydalıdır ve doku altındaki hücrelerin harekete geçmesini sağlamaktadır. Bu işlemin şimdiye kadar bilinen hiçbir zararı görülmemiştir. Zararının aksine bu işlemi uygulatan kişiler son derece memnun kaldıklarını ve gençleştiklerini söylemişlerdir. Özellikle yüz ve boyun bölgesinde daha aktif kullanılan bu yöntem son derece rağbet görmektedir.