Radyofrekansla Cilt Yenileme

Radyofrekansla cilt yenileme işlemi konusunda endişe yaşayan kişiler varsa bu endişelerinde son derece haklılar çünkü konunun uzmanından bilgi almamış olabilirler.

Radyofrekansla Cilt Yenileme

Teknoloji gün geçtikçe değişim ve gelişim göstermektedir. Teknolojide görülen bu değişiklikler ve gelişmeler zaman içerisinde estetik alanında da görülmeye başlanmıştır. Bayan ya da erkek her insan olduğundan daha genç görünmek ister. Bu istekleri doğrultusunda spor yaparak, düzenli beslenerek ya da gerekli gördükleri ve talep ettikleri yerde estetik işlemler uygulatarak genç görünme çabalarına girmektedirler. Kişilerin sarf etmiş olduğu bu çabalar doğrultusunda teknolojinin de eş zamanlı gelişim göstermesi ile birlikte radyofrekansla cilt yenileme yöntemi ortaya çıkmıştır. Halk arasında genellikle yüz ütüleme ismi ile bilinen bu yöntemde cilde herhangi bir zarar vermeden lazer ışınları ile cildin altındaki tabakaya gönderilen ışınlar ciltteki yaşlanma etkilerini büyük bir ölçüde azaltmaktadır ve ciltte çok daha genç bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Radyofrekans İle Cilt Yenileme ve Yararları

Radyofrekansla cilt yenileme işlemi konusunda endişe yaşayan kişiler varsa bu endişelerinde son derece haklılar çünkü konunun uzmanından bilgi almamış olabilirler. Cilt yenileme işlemi esnasında cilde lokal anestezi etkisi veren kremler uygulanmaktadır. Bu kremler uygulandıktan sonra cilde belirli sıcaklık ölçülerinde lazer ışınları verilmektedir. Verilen bu lazer ışınları sayesinde cildin altındaki tabakaların ve damarların sıkılaşması sağlanmaktadır. Sıkılaşan damarlar sayesinde cilt çok daha genç bir görünüm elde etmektedir. Elde edilen bu genç görünüm ile birlikte kişiler kendilerini çok daha sağlıklı ve zinde hissetmektedir.

Radyofrekans İle Cilt Yenilemenin Zararları Var Mıdır?

Radyofrekansla cilt yenileme uygulamasının bilinen herhangi bir zararı yoktur. Şimdiye kadar herhangi bir şekilde olumsuz bir etkiye rastlanmamıştır. Bu işlem uygulandıktan sonra kişiler ciltlerinde hafif bir yanma hissedebilir. Hissedilen bu yanma duygusu son derece hafiftir ve yaklaşık 1-2 saat içerisinde geçmektedir. Yapılan bu işlemin olumlu sonuçlarının alınması da yaklaşık olarak 2 ve 3 ay gibi bir süre zarfına denk gelmektedir. İşlem süresi 35-45 dakika arasında değişiklik göstermektedir. İşlemin ne sıklıkla yapılacağı ise uygulama yapılan cildin durumuna göre değişiklik göstermektedir. İşlemlerin sonrasında yaşlanma belirtileri en az seviyeye indirilmekte ve genç bir görünüm elde edilmesi sağlanmaktadır.