Dudak İçi Renklendirme

Kalıcı makyaj uygulamalarından bir tanesi olan dudak içi renklendirme işlemi sayesinde daha renkli, koyu görünümlü dudaklara sahip olabilmek mümkündür.

Dudak İçi Renklendirme

Doğal dudak renginin yüz ile uyumu, dudak renginin tonu ve koyuluğu, yüzün anlamını etkileyen en önemli noktalardan bir tanesidir. Dudaklarınızın gergin dolgun ve koyu renkli olması, yüz hatlarınızı, hatta gözlerinizi bile biraz daha ön plana çıkartmakta, solgun görüntünüzü ortadan kaldırarak yüzünüze doğal bir canlılık kazandırmaktadır. Ancak pigment eksikliğinden dolayı, doğuştan ya da sonradan dudak renginin zayıf ve açık olması da oldukça doğal bir durumdur. Kalıcı makyaj uygulamalarından bir tanesi olan dudak içi renklendirme işlemi sayesinde daha renkli, koyu görünümlü dudaklara sahip olabilmek mümkündür.

Image titleDudak İçi Renklendirmeyi Kimler Tercih Edebilir?

Dudak içi renklendirme uygulaması, dudaklarınızın kendi renk tonundan birkaç ton daha koyu bir renk tercih edilecek yapılmaktadır. Yaklaşık 2  3 yıl boyunca kalıcı olabilen bu uygulama ile hem doğal hem de renkli ve canlı görünen dudaklara sahip olabilmeniz mümkündür. Bu işlem, yaşın ilerlemesi sonucunda rengini yitirmiş olan dudaklara, çeşitli kazalar sonucu renksizleşmiş olan dudak dokularına uygulanabilmektedir. Bunun yanında sürekli makyaj yapmaktan hoşlanmayan ve kozmetik ürünlere karşı alerjisi bulunan bayanlar da kalıcı dudak renklendirme işlemini tercih edebilmektedirler.

Image title


Doğal Dudak Rengi Nasıl Yakalanır?

Dudak renklendirme işlemi sırasında, doğallığın yakalanabilmesi konusunda uygulayıcı kişinin estetik anlayışı, göz zevki, işlem konusundaki tecrübesi ve ayrıntılara olan hakimiyeti oldukça önemli olmaktadır. Dudaklarınızın rengi ve aynı zamanda doğal görünebilmesinin yolu işlem sırasında gerçekleştirilen gölgelendirmeden geçmektedir. Gölgelendirme işlemine hakim olmayan bir kişi tarafından gerçekleştirilen uygulama doğal sonu vermeyecektir.

Kalıcı Dudak Makyajından Sonra Bakım İşlemi

Doğal dudak renklendirmesi işlemi gerçekleştirildikten sonra birkaç gün hatta birkaç hafta boyunca, yiyip içtiklerinize ve dudak bakımınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. bunun için dudaklarınızı her gün anti bakteriyel nemlendirici kremler ile beslemek  ve dezenfeksiyonunu sağlayarak yara oluşumunu önlemeniz gerekmektedir. İyi bir bakım sonucu dudaklarınız ilk 1 hafta içerisinde iyileştirme göstermeye başlayarak doğal görüntüsüne kavuşacaktır. Bunun yanında işlem öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcı ilaçlar kullanılması tavsiye edilmemektedir. İşlem sonrasında uzun bir süre dudaklar su ile temas ettirilmemelidir. Bu durum yara ve alerjik oluşumlara sebep olmaktadır.