Dudak Çizgisi Belirlemesi

Doğal olarak belirgin ve düzgün bir dudak kontürüne sahip olmayan bayanların, dudak kontürü belirlemesi işlemi ile bu sıkıntıdan birkaç saat içerisinde kurtulabilmeleri mümkündür

Dudak Çizgisi Belirlemesi

Dolgun ve belirgin dudaklara sahip olmanın yolu, düzgün bir dudak kontürüne sahip olmaktan geçmektedir. Dudak çizgisinin belirgin olması, koyu renk olması, dudaklarınızın daha simetrik daha büyük ve dolgun görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca dudak çizginin belirgin olması, makyaj uygulamalarınızda büyük kolaylık sağlamakta ve zaten kendiliğinden belirgin olan bu çizgi üzerine ruj sürmek çok daha pratik olabilmektedir. Doğal olarak belirgin ve düzgün bir dudak kontürüne sahip olmayan bayanların, dudak kontürü belirlemesi işlemi ile bu sıkıntıdan birkaç saat içerisinde kurtulabilmeleri mümkündür. Genellikle kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan bu işlem yaklaşık olarak   yıl kalıcılığını korumakta ancak işlemin uygulayıcının çalışma titizliği ve el becerisi işlemin sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesinin en önemli belirleyici olmaktadır.


Dudak Kontürü nasıl yapılır?

Dudak kontörü belirleme işlemi sırasında, dudağınızın doğal renginden birkaç ton koyu bir renk tercih edilmekte ve çizgi bu şekilde çekilmektedir. Bunun için iğneli atış yapan makineler tercih edilmekte olup tercih ettiğiniz kliniğin hijyenik çalışma koşulları bu konuda asla göz ardı edilmemesi gereken bir durum olmaktadır.

Dudak Kontürünüz İlk Günlerde Neden Doğal Gözükmüyor?

Dudaklar zor renk alan bir pigmentasyona sahip olduklarından işlem birkaç saat sürmektedir. Ayrıca ilk gün dudak çizgisinin rengi gözünüze fazla belirgin ve koyu gelecektir. Bunun sebebi dudak çevresindeki tahrişten ve rengin birkaç ton koyu seçilmesinden kaynaklanmaktadır. Ancak kalıcı makyaj uygulamalarında, ilk birinci ay büyük oranda renk kaybı yaşandığından bu koyuluğun ilk  ay içerisinde ortadan kalkacağı bilinmelidir.


Dudak İçi Renklendirme Ve Kontür Uygulaması

Kalıcı dudak kontürü uygulamasının yanı sıra dudak içi renklendirme uygulamaları da tercih edilebilmektedir. Kişinin yaşı ilerledikçe, dudakların çizgisi ve rengi belirsizleşmekte ve dudaklar gergin ve dolgun görünümünü yitirmektedirler. Bu işlemler sayesinde, daha gergin, daha simetrik ve düzgün ve daha büyük dudaklara sahip olabilmeniz mümkündür. İşlem öncesinde ve sonrasında solaryum ve güneş ışınlarına maruz kalmış iseniz, bunların etkisi geçene kadar işlem gerçekleştirilmez.